Zlepšete život ve vašem regionu

Jsme dobrý soused a významný zaměstnavatel v regionech, kde podnikáme. Podporujeme řadu projektů směřujících k rozvoji kultury, veřejného prostoru, ochraně přírody a udržitelného turizmu či zachování místních tradic.

Podporu realizujeme skrze naše grantové programy Prazdroj lidem, Radegast lidem a Kozel lidem. Dotace tak vždy směřují k iniciativám v okolí našich pivovarů.

To, jaké projekty podpoříme, můžete ovlivnit i Vy.
Více najdete pod jednotlivými záložkami.

Váš hlas rozhoduje!

Dlouhodobě podporujeme veřejně prospěšné organizace v okolí našich pivovarů.

Regionální grantová komise vybrala z přihlášených projektů ty nejpřínosnější pro obyvatele i návštěvníky regionu, které finančně podpoříme.

Vy máte šanci rozhodnout, které 3 z nich dostanou finanční bonus navíc.

Jak hlasování funguje?

Princip

Svým hlasem budete moci rozhodnout o tom, které 3 podpořené projekty ve vašem regionu od nás dostanou nad rámec vyhrazené částky i finanční bonus.

Kompletní pravidla hlasování

Hlasující

Můžete hlasovat pouze pro jeden projekt v každém regionu. Hlas se stává platným v okamžiku, kdy jej potvrdíte prostřednictvím odkazu, který vám zašleme e-mailem. Hlasovat mohou všichni občané starší 18 let.

Trvání

Hlasování Kozel lidem bude probíhat od 29. 4. 2019 do půlnoci 2. 6. 2019

Vyhlášení

Vítěz veřejného hlasování Kozel lidem bude oznámen 8. 6. 2019 na Den Kozla

Jaké projekty jsme například podpořili?
  • Přírodní hřiště u turistické chaty Prašivá

    Přispěli jsme částkou 350 000 Kč k vybudování přírodního dětského hřiště u horské chaty Prašivá v Beskydech. Naší snahou je tak ukázat rodinám s dětmi důležitost poznávání přírody a pohybu na horách už od dětství, kdy si děti mohou vytvořit kladný vztah k přírodě. Dětské hřiště v blízkosti chaty je nejen ideálním zpestřením rodinného výletu, ale především velkým lákadlem pro samotné děti a jejich odměnou za zdolání kopce. Pomozte nám i letos vybrat přínosné projekty, které navíc podpoříme finančním bonusem.

  • Mezinárodní folklorní festival ve Frýdku-Místku

    Již více než 20 let se každoročně v druhé polovině června proměňuje Frýdek-Místek v jedno velké jeviště. Na něm se střídají muzikanti, zpěváci a tanečníci všech věkových skupin z různých koutů světa – účastníci MFF CIOFF/IOV Frýdek-Místek. Prostřednictvím lidových písní, hudby, tanců a lidových her si tak obyvatelé města pod Lysou horou i velké části regionu severní Moravy připomínají lidové zvyky a tradice z Čech, Moravy a Slezska, ale i tradice různých kultur světa.

  • Zelená energie pro Bezručovu chatu

    Bezručova chata znovu zdobí vrchol Lysé hory v Beskydech. Přispěli jsme 300 000 Kč na fotovoltaické panely, díky nimž se sníží její energetická závislost na dodavateli elektrické energie a sníží se její tzv. energetická stopa.