Zlepšete život ve vašem regionu

Jsme dobrý soused a významný zaměstnavatel v regionech, kde podnikáme. Podporujeme řadu projektů směřujících k rozvoji kultury, veřejného prostoru, ochraně přírody a udržitelného turizmu či zachování místních tradic.

Podporu realizujeme skrze naše grantové programy Prazdroj lidem, Radegast lidem a Kozel lidem. Dotace tak vždy směřují k iniciativám v okolí našich pivovarů.

To, jaké projekty podpoříme, můžete ovlivnit i Vy.
Více najdete pod jednotlivými záložkami.

Jaké projekty jsme například podpořili?
  • Přírodní hřiště u turistické chaty Prašivá

    Přispěli jsme částkou 350 000 Kč k vybudování přírodního dětského hřiště u horské chaty Prašivá v Beskydech. Naší snahou je tak ukázat rodinám s dětmi důležitost poznávání přírody a pohybu na horách už od dětství, kdy si děti mohou vytvořit kladný vztah k přírodě. Dětské hřiště v blízkosti chaty je nejen ideálním zpestřením rodinného výletu, ale především velkým lákadlem pro samotné děti a jejich odměnou za zdolání kopce. Pomozte nám i letos vybrat přínosné projekty, které navíc podpoříme finančním bonusem.

  • Mezinárodní folklorní festival ve Frýdku-Místku

    Již více než 20 let se každoročně v druhé polovině června proměňuje Frýdek-Místek v jedno velké jeviště. Na něm se střídají muzikanti, zpěváci a tanečníci všech věkových skupin z různých koutů světa – účastníci MFF CIOFF/IOV Frýdek-Místek. Prostřednictvím lidových písní, hudby, tanců a lidových her si tak obyvatelé města pod Lysou horou i velké části regionu severní Moravy připomínají lidové zvyky a tradice z Čech, Moravy a Slezska, ale i tradice různých kultur světa.

  • Zelená energie pro Bezručovu chatu

    Bezručova chata znovu zdobí vrchol Lysé hory v Beskydech. Přispěli jsme 300 000 Kč na fotovoltaické panely, díky nimž se sníží její energetická závislost na dodavateli elektrické energie a sníží se její tzv. energetická stopa.