Plzeňský Prazdroj je partnerem Českého předsednictví v EU

6.1.2009 Udržitelnost a odpovědnost

Poprvé se Prazdroj představí jako partner předsednictví ČR v Radě EU na oficiálním slavnostním galavečeru, který proběhne 7. ledna v Národním divadle za přítomnosti předsedy Evropské komise José Barrosa, předsedy vlády ČR Mirka Topolánka, místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Alexandra Vondry, ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga, ministra zahraničních věcí Francie Bernarda Kouchnera a tajemníka pro evropské záležitosti Francie Bruno Le Maire. Plzeňské pivo se bude čepovat také na setkání vlády s Evropskou komisí, stejně jako na čtrnácti neformálních zasedáních Rady pro všeobecné záležitosti. Ta proběhnou v Praze, v Luhačovicích, v Hluboké nad Vltavou, Mariánských Lázních, Litoměřicích a v Brně.

Doprovodné kulturní akce se uskuteční po celé České republice, ale také v Bruselu. Celkem jich bude 29 a na žádné nebude chybět pivo Plzeňského Prazdroje. Podle předpokladů vypijí politické reprezentace i kulturní špičky všech zemí Evropské Unie během půlroku českého předsednictví až 5000 litrů čepovaného piva a 2500 litrů piva lahvového. Počítá se i s dodávkou přibližně 2500 litrů nealkoholického piva Radegast Birell.

„Plzeňské pivo je již od roku 1842 tím nejlepším reprezentantem české pivní kultury. Symbolem předsednictví je kostka cukru, která je českým vynálezem. Ale také spodně kvašený ležák plzeňského typu se zrodil v Čechách, vždyť velká část všech světových piv je plzeňského typu a dokonce se honosí přívlastkem Pilsner či Pils. Během zasedání pořádaných v rámci českého předsednictví v EU ochutnají tu pravou Plzeň politické i kulturní špičky všech členských zemí, což dále přispěje k šíření dobré pověsti českého piva,“ říká Luděk Kraus z Plzeňského Prazdroje.

Ačkoliv čepování piva je na podobných akcích běžnou záležitostí, v jednom detailu se bude pro personál a výčepní lišit. Všichni totiž budou muset projít bezpečnostní prověrkou, která je nezbytná kvůli bezpečnosti zúčastněných.

Poznámky pro editory:

  • S celkovým prodejem 10,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2007 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 55 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty.

Kontakt:
Jiří Mareček
Tiskový mluvčí
724 617 219

Plzeň