U Zpěváčků

Na Struze 7, Praha

Historie této hospody sahá až do roku 1865, na pivo sem chodívali Bedřich Smetana, Antonín Dvořák i umělci z nedalekého Národního divadla – a protože tu býval klavír, vznikl název U Zpěváčků. V osmdesátých létech do hospody chodili disidenti v čele s Václavem Havlem, který bydlel kousek vedle.

U Zpěváčků

Odkazy na historii v interiéru žádné nenajdeme, dnes je to normální příjemná hospoda s kvalitní kuchyní. Ale o zajímavé hosty nemá ani dnes nouzi. Za stolem tu sedí třeba Petr Bísek, emigrant a vydavatel Amerických listů, který byl dlouhé roky prezidentem hospody Bohemian Hall v New Yorku. Sám tam také několikrát hostil tehdejšího opravdového  prezidenta Václava Havla – ten tam v zahradní restauraci zasadil lípu.

„Musím uznat, že tady u Zpěváčků se o Plzeň pořád skvěle starají a stojí za to se tu rozhodně i najíst,“ říká Bísek. Když chválí zdejší pivo, má to svoji váhu. Petr Bísek je totiž vyhlášeným znalcem piv. Od Prazdroje obdržel titul Pilsner Urquell Honorary Connoisseur. Má certifikát č. 10 a jak zdůrazňuje, na členství v prestižním klubu znalců je opravdu pyšný.

uzpevacku.cz