- Novinky
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Volba sládků
- Ostatní produkty
Pivovarské muzeum právě pořádá soutěž o nejkrásnější vánoční perníček
21.11.2011 Akce
„Perníčková soutěž se už stává neodmyslitelnou součástí adventu v Pivovarském muzeu. Vloni se do ní přihlásilo dokonce na 40 soutěžících s více než 150 výrobky, mezi nimiž byly jak klasické perníčky, tak nádherné perníkové modely – chaloupky, svícny a mnoho dalších. Je to silný zážitek pozorovat přímo zde v muzeu, co všechno se ještě uchovalo z dávné řemeslné zručnosti,“ uvedla Jitka Froydová z Pivovarského muzea.
K účasti v soutěži stačí zájemcům pouze přinést svůj výrobek po pokladny Pivovarského muzea, a to kdykoli v otevírací době, nejpozději do neděle 18. prosince, kdy je uzávěrka soutěže. Pokladna je otevřena denně od 10 do 18 hodin. Soutěž proběhne ve třech kategoriích: tradiční vánoční perníček, perníkový model a dětský výrobek. Soutěžící obdrží pozvání na vyhlášení vítěze, kterého určí porota a předá mu atraktivní odměnu. Všechny perníčky pak budou vystavené v prostorách Pivovarského muzea až do Tří králů.
Soutěž o nejlepší vánoční perníček láká zájemce již několik let. Vloni v porotě zasedli kurátor muzejních sbírek Pivovarského muzea Martin Buchlovský, divadelní režisér a herec Vilém Dubnička a šéfkuchař z restaurace U Salzmannů Josef Hlaváček. Jako nejlepší v kategorii dětský výrobek určili Andílka s hvězdou Lucie Mudrové. V kategorii tradiční perníček zvítězila Jana Buhlová a její perníková chaloupka získala prvenství také jako perníkový model.
Zdobení perníčků nedávno završilo cyklus sobotních tvůrčích dílen, které probíhaly od 15. října do 19. listopadu každou sobotu v Pivovarském muzeu. V ojedinělé atmosféře unikátně zachovalého autentického právovárečného domu si zájemci mohli vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky pod vedením zkušených lektorů. Na programu byla například dekupáž – dekorace pomocí ubrouskové techniky, malování hrnečků, ozdobná technika savování, výroba šperků z „fimo“ či výroba vánočních ozdob a perníčků, s kterými se nyní mohou návštěvníci zapojit do soutěže.
Poznámky pro editory:
- Aktivity Plzeňského Prazdroje pro návštěvníky Plzně zahrnují Návštěvnické centrum, návštěvnické trasy Pilsner Urquell a Gambrinus, dále Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí v centru města.
- Inspiraci k návštěvě pivovaru lze nově najít na stránkách www.prazdrojvisit.cz, které jsou věnovány prohlídkovým trasám a všem službám, jež pivovar pro návštěvníky poskytuje.
- Vedle češtiny, angličtiny a němčiny mohou turisté absolvovat prohlídku také ve francouzštině, čínštině a ruštině.
- Součástí nabídky pivovaru je i společenské a kulturní centrum Secese, které je možné využít k pořádání oslav, kulturních, vzdělávacích i prezentačních akcí.
- Pivovarské muzeum v Plzni se nalézá v původním právovárečném domě ve Veleslavínově ulici, který se zachoval ve své autentické podobě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1959, u příležitosti 100. výročí ochranné známky Plzeňské pivo.
- 800 metrů dlouhý prohlídkový okruh Plzeňského historického podzemí je přístupný z budovy Pivovarského muzea. Labyrint chodeb, sklepů a studní byl pod městem Plzní budován již od 14. století a je neodmyslitelně spojen s historií i současností města.
- V roce 2010 navštívilo pivovar, Pivovarské muzeum a historické podzemí přes 226 000 návštěvníků z celého světa. Sám pivovar Plzeňského Prazdroje patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím v České republice.
- Oddělení turistiky a péče o kulturní dědictví v Plzeňském Prazdroji se stará také o prohlídkové trasy, turistický ruch a prodej upomínkových předmětů v pivovarech Velké Popovice a Radegast. Celkem v roce 2010 přivítaly všechny turistické objekty a zajímavosti v péči Plzeňského Prazdroje více než 250.000 návštěvníků.
Kontakt:
Jiří Mareček
Plzeňský Prazdroj
724 617 219
Plzeň