Zlatí medailisté zahájili výstavu Nagano – 15 let v pivovaru Radegast

9.5.2013 Radegast

Do Nošovic neputuje „naganská“ výstava náhodou. Partnerem olympijského týmu byl v roce 1998 Radegast a právě hořkým pivem z Nošovic se zapíjel zlatý úspěch. „Myslím, že dodnes jsou všichni na Moravě hrdi na to, že u tak velkého úspěchu byl právě Radegast. Ten je u hokeje i nyní, jako oficiální pivo extraligy a partner řady moravských klubů,“ řekl Vladimír Jurina, který prezentaci Radegastu v Naganu zajišťoval a dnes pracuje jako PR manažer značek Plzeňského Prazdroje.

David Moravec byl jedním z mála hráčů, kteří se na olympijský turnaj dostali z domácí extraligy. „Bylo to pro mě obrovské překvapení. V té sezóně se mi hodně dařilo, ale že se podívám do Nagana, to mě ani ve snu nenapadlo,“ vzpomínal po 15 letech tehdejší hráč Vítkovic, který společně se svým spoluhráčem z útočné formace „naganského“ týmu Jiřím Dopitou výstavu v Nošovicích zahájil.

Rozsáhlá expozice fotografií zabrala podstatnou část Návštěvnického centra. „Je to zatím největší výstava, kterou tady za dva a půl roku existence centra pořádáme. Věříme, že jak pro turisty, tak pro místní obyvatele bude výstava o velkém úspěchu českého hokeje atraktivní. Výlet do Nošovic si navíc mohou zpestřit prohlídkou pivovaru spojenou s ochutnávkou piva Radegast,“ zve na výstavu i exkurzi pivovarem vedoucí Návštěvnického centra Martina Sikorová.

Výstavu je možné si zdarma prohlédnout od pondělí do soboty od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.  Na exkurzi pivovarem je nutné se předem objednat na telefonu: 558 602 566 nebo prostřednictvím stránek www.pivovar.radegast.cz


Poznámky pro editory:

  • V Pivovaru Radegast, který je jedním z nejmodernějších pivovarů v ČR, se vaří pivo od roku 1970. Od roku 1999 je pivovar Radegast součástí společnosti Plzeňský Prazdroj.
  • S celkovým prodejem téměř 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2012 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné značky jako Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro a mnoho dalších úspěšných regionálních značek.

 

Kontakt:

Vladimír Jurina
Plzeňský Prazdroj
Tel.: +420 724 617 886

Nošovice