Tým Plzeňského Prazdroje má nového generálního ředitele Paola Lanzarottiho

26.8.2013 Ostatní produkty

Paolu Lanzarottimu je 47 let a pochází z Velké Británie. Je britské a italské národnosti. Vystudoval na King’s College při Londýnské univerzitě. Je rovněž držitelem titulu MBA z Open University v Anglii.

V pivovarnictví působí již devátým rokem. Do SABMiller nastoupil v roce 2005 a postupně prošel řadou komerčních pozic v Itálii. Poté se ujal role generálního ředitele na Slovensku a následně v Indii. Na Slovensku vedl 1,5 roku Pivovary Topvar, odtud se přesunul do Indie, kde řídil oživení indického podniku SABMiller, zahrnujícího 14 výrobních závodů.

„Myslím si, že pivo je fantastický produkt, a jsem velmi hrdý na to, že mohu vést společnost, která je lídrem pivního trhu v zemi, kde je pivo součástí národního dědictví a jejíž obyvatelé jsou na tento český národní symbol pyšní. Lidé tady pivu a jeho kvalitě rozumí, stejně jako technologii s ním spojené, zajímají se o pivní značky mnohem víc než lidé ostatních kultur jinde na světě,“ uvádí Paolo Lanzarotti.

Ve své předešlé obchodní kariéře působil Paolo Lanzarotti 18 let v ropném a plynárenském průmyslu u společnosti ExxonMobil ve Velké Británii, Itálii, Indii a Francii.

Paolo Lanzarotti je ženatý a má dvě dcery. Hovoří anglicky, italsky a francouzsky.


Poznámky pro editory:

  • S celkovým prodejem téměř 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2012 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s. předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s. je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jednou z předních světových pivovarnických společností, se 70 tisíci zaměstnanci v 75 zemích celého světa. Nabízí více než 200 pivních značek včetně celosvětově známých, jako jsou Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzurro, Miller Genuine Draft a Grolsch, stejně jako přední lokální značky Aguila (Kolumbie), Castle (Jižní Afrika), Miller Lite (USA), Snow (Čína), Victoria Bitter (Austrálie) nebo Tyskie (Polsko).


Kontakt:
Plzeňský Prazdroj
Vladimír Jurina, tiskový mluvčí
Tel: +420 724 617 886

Plzeň