- Novinky
- Elektrárna
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Speciály z Prazdroje
- Ostatní produkty
Program Prazdroj lidem obdaruje 10 organizací
12.12.2013 Udržitelnost a odpovědnost
Ve středu 11. prosince proběhlo v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku programu Prazdroj lidem. Vítězným projektem veřejnosti se stal projekt Centrum Hájek, který přihlásila Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, jež provozuje denní a týdenní stacionář pro handicapované děti z Plzeňského kraje. Projektem zaměstnanců Plzeňského Prazdroje se stal projekt Římskokatolické farnosti Plzeň – Plzeňské zvony, který přispěje na výrobua instalaci zvonů v katedrále sv. Bartoloměje. Svůj projekt zvolila i Rada reprezentantů a její volbou se stal projekt Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, která peníze použije na restaurování historických knih, konkrétně se jedná o dvě české bible z 16. století.
O rozdělení grantů letos rozhodlo téměř osm tisíc hlasů. Veřejnost mohla své favority podpořit vyplněním kuponu v Plzeňském deníku, přes internet a také zasláním textové zprávy SMS. Paralelně se konalo i hlasování zaměstnanců společnosti Plzeňský Prazdroj.
Vedle 3 vítězných projektůzískalo finanční dar od společnosti Plzeňský Prazdroj ještě dalších 7 projektů, kterým byla podpora rozdělena podle získaného počtu hlasů veřejnosti. Jsou to: Nové poradenské centrum Ledovec III., 18. Mezinárodní folklorní festival CIOFF „Plzeň 2014“, Renovace společensko–restauračního železničního vozu, Automobil pro azylový dům, Bambino creativo = futuropositivo, Plzeňské folklorní Vánoce a Divadelní léto pod plzeňským nebem (7. ročník).
„Podtitulem letošního ročníku programu bylo heslo Pro budoucí generace, což je jasná výzva organizacím, aby předložily projekty, které přinesou odkaz a užitek dalším generacím. Těší mne, že prostředky z programu pomohou k realizaci dobrých věcí, které tady zůstanou i do budoucna,“ řekla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje. O budoucnosti programu Prazdroj lidem mají podle Drahomíry Mandíkové v Plzeňském Prazdroji jasno: „Je to unikátní grantový program, kde mají důležité slovo obyvatelé regionu, osobnosti i naši zaměstnanci. Už jsme jeho prostřednictvím rozdělili v Plzeňském kraji téměř 44 milionů korun. Na tradici 12. ročníků navážeme také v dalším roce a věřím, že se opět sejdou zajímavé projekty.“
Program PRAZDROJ LIDEM se v regionu uskutečnil poprvé už v roce 2002. Tehdy ještě pod názvem Občanská volba Plzeňského Prazdroje. Od té doby se v něm objevilo už 610 projektů. Včetně letošního ročníku si 156 nejlepších převzalo částku bezmála 44 milionů korun. Ve veřejném hlasování už lidé zaslali přes sto tisíc hlasů.
|
Úspěšné projekty 12. ročníku programu PRAZDROJ LIDEM |
|
|
Název projektu / žadatel |
výše podpory |
|
Centrum Hájek / Asociace pro pomoc handicapovaným dětem |
500 tis. Kč |
|
Plzeňské zvony / Římskokatolická farnost Plzeň u katedrály sv. Bartoloměje |
500 tis. Kč |
|
Záchrana dvou českých biblí z 16. století / Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje |
115 tis. Kč |
|
Nové poradenské centrum Ledovec III. / Ledovec |
400 tis. Kč |
|
18. Mezinárodní folklorní festival CIOFF „Plzeň 2014“/ Plzeňská folklorní scéna |
220 tis. Kč |
|
Renovace společensko-restauračního železničního vozu/ ČSOPa, Iron Monument Club Plzeň |
400 tis. Kč |
|
Automobil pro azylový dům/ Městská charita Plzeň |
240 tis. Kč |
|
Bambino creativo = futuropositivo/ Přátelé Koinonieo.s. |
200 350 Kč |
|
Plzeňské folklorní Vánoce/ Kruh přátel hudby při ZUŠ Kralovice |
174 650 Kč |
|
Divadelní léto pod plzeňským nebem – 7. ročník/ PaNaMo |
250 tis. Kč |
Poznámky pro editory:
- S celkovým prodejem téměř 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2012 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
- Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. PilsnerUrquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
- SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné značky jako PilsnerUrquell, Miller Genuine Draft, Grolsch, PeroniNastroAzzurro a mnoho dalších úspěšných regionálních značek.
Kontakt:
Kateřina Krásová
Plzeňský Prazdroj
Tel.: +420 724 617 219
Plzeň