Z pivovaru rovnou do Pivní akademie

20.1.2014 Radegast

Tisíce lidí, kteří míří každoročně na exkurzi do pivovaru Radegast, mohou využít zajímavou novinku. V hospůdce U Bobra v nedalekých Raškovicích zavedli Pivní akademii, které šéfuje český vicemistr v čepování piva Jakub Šrubař. Lidé se tak mohou dozvědět, jak o pivo správně pečovat a hlavně se naučí čepovat, a to hned na několik způsobů. Prvním absolventem Pivní akademie se stal minulý týden šestinásobný vítěz Rallye Dakar Karel Loprais.

Hospůdka u Bobra v Raškovicích nabízí nejen skvělé jídlo a pivo, ale také možnost vzdělávání. „Ve spolupráci s odborníky z Radegastu jsme rozjeli Pivní akademii. Chceme zájemcům přiblížit, jak se pivo čepuje a co všechno je třeba udělat, aby jeho chuť byla co nejlepší. Věřím, že to návštěvníky zaujme a naše Akademie se stane vyhledávaným vzdělávacím centrem,“ říká s nadsázkou a úsměvem Jakub Šrubař český vicemistr v čepování piva, který Akademii povede.

Hospůdka u Bobra stojí jen pár kilometrů od pivovaru. Pro turisty přijíždějící do Nošovic je tak ideálním místem, kam se vypravit po prohlídce pivovaru. „Lidé mají možnost se nejprve podívat do míst, kde se pivo vaří a poté se seznámit, jak o pivo pečovat a správně ho načepovat. Jsme přesvědčeni, že se z absolventů Akademie stanou ambasadoři našeho Radegasta a budou v hospodách, které navštěvují, dohlížet na správné čepování,“ přibližuje záměr vedoucí Návštěvnického centra Radegast Martina Sikorová.

Poznámky pro editory:

  • V Pivovaru Radegast, který je jedním z nejmodernějších pivovarů v ČR, se vaří pivo od roku 1970. Od roku 1999 je pivovar Radegast součástí společnosti Plzeňský Prazdroj.
  • S celkovým prodejem téměř 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2012 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jednou z předních světových pivovarnických společností, s 75 tisíci zaměstnanci v 75 zemích celého světa. Nabízí více než 200 pivních značek včetně celosvětově známých jako jsou Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzurro, Miller Genuin Draft a Grolsh, stejně jako přední lokální značky Aguila (Kolumbie), Castle (Jižní Afrika), Miller Lite (USA), Snow (Čína), Victoria Bitter (Australie) nebo Tyskie (Polsko).

 

Kontakt:

Kateřina Krásová

Plzeňský Prazdroj

724 617 219

 

Plzeňský Prazdroj na sociálních sítích:

Twitter https://twitter.com/Prazdroj1

LinkedIN https://www.linkedin.com/company/plzensky-prazdroj

Youtube http://www.youtube.com/user/PlzenskyPrazdroj1

Nošovice