- Novinky
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Volba sládků
- Ostatní produkty
VÝSTAVA VÝTVARNICE DANY RAUNEROVÉ ZAHÁJÍ LETOŠNÍ SEZÓNU V PLZEŇSKÉM PIVOVARSKÉM MUZEU
28.1.2015 Pilsner UrquellVýstava „Ještě žiju!“ známé výtvarnice Dany Raunerové k jejímu životnímu jubileu nabídne v Pivovarském muzeu v Plzni průřez její bohatou tvorbou a připomene, s jakým optimismem a s jakou energií inspiruje desítky let své okolí.
Kresby tuší, akvarely, ale především akryly na plátně (sólové i řazené do sestav) připomenou kulaté životní jubileum výtvarnice Dany Raunerové (* 1955). Přes dvacet jejích děl bude k vidění v Pivovarském muzeu v Plzni od 29. ledna až do konce května letošního roku. „Dana Raunerová vše tvoří tak, aby z toho pro okolí sršela pozitivní energie. K jejímu životnímu jubileu jí přejeme, aby zdroj této síly nikdy nevyschl a aby dál mohla šířit radost ve svém okolí,“ říká Vendula Hnojská, historička Pivovarského muzea v Plzni.
I název výstavy „Ještě žiju!“ připomíná, že autorka bere svůj věk pouze jako číslo a s elánem a optimismem sobě vlastním tvoří dál. Přestože vystavené perokresby a akrylová plátna jsou její doménou, věnuje se také ilustrování učebnic a knížek dětské poezie či tvorbě dekorů pro porcelán. Je autorkou tří Knížek o zvířatech. Zkušenosti má i s tvorbou loutek a scénografií pro plzeňské Divadlo Alfa. Příležitostně také píše texty pro dospělé na hranici mezi prózou a poezií.
Dana Raunerová se narodila 5. dubna 1955 v Chebu, vystudovala obor český jazyk – výtvarná výchova na plzeňské Pedagogické fakultě. V Plzni žila až do roku 2004, dnes je jejím domovem nedaleká Česká Bříza. S drobnými přestávkami učí na školách s výtvarným zaměřením, a to především malbu a kresbu.
Během výstavy se s blahopřáním k jejím narozeninám přidají i její žáci z výtvarného kroužku Skřítek, který už třetím rokem při SSUPŠ Zámeček vede, a studenti této školy z oboru malba, grafika i kamenosochařství. Ti pod vedením jejím a několika kolegů pedagogů Zámečku vyzdobí Plzeňské historické podzemí v rámci výstavy Světýlka v hlubinách. Na toto zpestření prohlídek se mohou návštěvníci těšit od 25. února do konce roku.
Výstava „Ještě žiju!“ bude v plzeňském Pivovarském muzeu ke zhlédnutí každý den od 29. ledna do konce května. Součástí vstupného na prohlídkový okruh Pivovarského muzea je pro starší 18 let kupón na ochutnávku ležáku Pilsner Urquell v jedné z vybraných plzeňských restaurací.
Více informací naleznete na www.prazdrojvisit.cz
Tisková mluvčí Plzeňského Prazdroje Kateřina Krásová je médiím k dispozici
na těchto kontaktech:
Mobil: +420 724 617 219
Poznámky pro editory
- Aktivity Plzeňského Prazdroje pro návštěvníky Plzně zahrnují Návštěvnické centrum, návštěvnické trasy Pilsner Urquell a Gambrinus, dále Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí v centru města.
- Pivovarské muzeum v Plzni se nalézá v původním právovárečném domě ve Veleslavínově ulici, který se zachoval ve své autentické podobě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1959, u příležitosti 100. výročí ochranné známky Plzeňské pivo.
- 800 metrů dlouhý prohlídkový okruh Plzeňského historického podzemí je přístupný z budovy Pivovarského muzea. Labyrint chodeb, sklepů a studní byl pod městem Plzní budován již od 14. století a je neodmyslitelně spojen s historií i současností města.
- V roce 2014 navštívilo pivovary Prazdroj a Gambrinus, Pivovarské muzeum a historické podzemí přes 600 000 návštěvníků z celého světa. Sám pivovar Plzeňského Prazdroje patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím v České republice.
- Vedle češtiny, angličtiny a němčiny mohou turisté absolvovat prohlídku také ve francouzštině, španělštině, italštině či ruštině.
- Oddělení turistiky a péče o historické dědictví v Plzeňském Prazdroji se stará také o prohlídkové trasy, turistický ruch a prodej upomínkových předmětů v pivovarech Velké Popovice a Radegast. Celkem v roce 2014 přivítaly všechny turistické objekty a zajímavosti v péči Plzeňského Prazdroje více než 726 000 návštěvníků.
Plzeň