- Novinky
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Volba sládků
- Ostatní produkty
CYKLUS TVŮRČÍCH DÍLEN PODZIMNÍ INSPIRACE STARTUJE V PIVOVARSKÉM MUZEU JIŽ V SOBOTU 31. ŘÍJNA
26.10.2015 AkcePivovarské muzeum v Plzni letos opět naváže na podzimní sobotní tvůrčí dílny s názvem Podzimní inspirace, které nabízí veřejnosti možnost osvojit si rozmanité výtvarné techniky a vytvořit si vlastní originální výrobek. Tradiční cyklus kreativních workshopů probíhá v malebných historických prostorách Valečky Pivovarského muzea v Plzni a je přístupný vždy v sobotu od 10 do 16 hodin. První akce v sobotu 31. října bude ve znamení drátenictví a šperků. Pestrý program čeká návštěvníky každou sobotu až do 28. listopadu.
Pivovarské muzeum se svými historickými prostory zachovalého právovárečného domu opět otevírá návštěvníkům možnost, jak využít podzimní čas k tvořivé činnosti a osvojit si za pomoci zkušených lektorů výtvarné techniky. „Lidé všech věkových kategorií si mohou potrápit prsty drátenickou technikou, pletením ze slámy nebo výrobou paličkované krajky. Jsou ale připravené i jednodušší aktivity, jako např. plstění, ketlování nebo výroba vánočních ozdob. Materiál si účastníci mohou donést svůj nebo ho získají přímo na místě. Oblíbenou a léty prověřenou aktivitou je zdobení voňavých perníčků,“ říká Vendula Hnojská z Pivovarského muzea. Všechna vlastnoručně vyrobená dílka si účastníci budou moct odnést domů.
Při prvním sobotním setkání 31. října s názvem „Mizející dovednosti“ se zájemci mohou na chvíli stát dráteníky. Komu se začnou motat prsty, ten si může uplstit šperk z ovčí vlny.
Druhá sobota 7. listopadu přinese návštěvníkům pletení dekorativní ozdoby ze slámy a také suchou květinovou vazbu do květníku nebo makovice pod názvem „Co příroda v létě nadělila“.
O týden později návštěvníci okusí „Něžnou krásu“. 14. listopadu je totiž zkušení lektoři naučí paličkování drobné Sedlické krajky nebo výrobu ketlovaného náramku na paměťovém drátu.
Sobotu 21. listopadu rozzáří Pivovarské muzeum „Barevné podzimní potěšení.“ Návštěvníci si vyrobí podzimní dekoraci z přírodních materiálů, jejímž základem budou pivoňkové lístky. Budou také moci zkusit ozdobit dřevěný obrázek nebo kamínek oblíbenou technikou dekupáž.
Tvůrčí dílny Podzimní inspirace zakončíme 28. listopadu. V duchu blížících se Vánoc budou návštěvníci tvořit vánoční ozdoby a zdobit vánoční perníčky, které rovnou mohou přihlásit do tradiční Soutěže o nejkrásnější perníček.
Účastníci tvůrčích dílen se budou učit od zkušených lektorek. Během Podzimních inspirací potkají například Boženu Šroubkovou a Helenu Jindrovou, které povedou hned tři workshopy zaměřené na výrobu šperků a ozdob. Lekce dráteničení a pletení ze slámy povede Martina Klímová, redaktorka Českého rozhlasu, která se ve volném čase věnuje právě nejrůznějším rukodělným řemeslům. Martina Srbová, jedna z hlavních iniciátorek o. p. s. Sedlická krajka, představí zájemcům krajkářské řemeslo – budou si moci upaličkovat vlastní drobnou krajku. S předvánoční lekcí zdobení perníčků bude spojena Miroslava Špetová, která zdobí a peče perníky více než 10 let a pořádá předvánoční výstavy perníkových staveb a dekorací.
Soutěž o nejkrásnější perníček
Na cyklus tvořivých Podzimních inspirací naváže již dvanáctý ročník tradiční Soutěže o nejkrásnější perníček. Soutěžící mohou v období od 28. listopadu do 17. prosince 2015 přinášet své nejpovedenější kousky přímo na recepci Pivovarského muzea v Plzni. Soutěží se ve třech kategoriích: Tradiční perníček, Dětský perníček a Perníkový model. Vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 17. prosince a oceněna budou první tři místa jednotlivých kategorií. Vánoční perníčky budou vystaveny v expozicích muzea do 10. ledna 2016.
Vstupné
Vstupné na tvůrčí dílny Podzimní inspirace je odstupňováno dle počtu navštívených workshopů. První workshop stojí 70 Kč pro dospělou osobu, 50 Kč pro děti, studenty a seniory. V ceně workshopu je i možnost prohlédnout si Pivovarské muzeum v Plzni a ochutnávka čepovaného piva Pilsner Urquell podávaného přímo na Valečce (pouze pro starší 18 let). Za každou další návštěvu workshopů zaplatí návštěvník pouze symbolických 20 Kč na osobu.
Tisková mluvčí Plzeňského Prazdroje Judita Urbánková je médiím k dispozici
na těchto kontaktech:
Mobil: +420 724 617 219
Poznámky pro editory
- Na poli cestovního ruchu patří pivovar Plzeňský Prazdroj mezi světově nejlépe hodnocené turistické destinace. Prohlídková trasa Pilsner Urquell uspokojí i velmi náročné návštěvníky a seznámí je s příběhem a unikátním způsobem vaření zlatého ležáku Pilsner Urquell.
- Pivovarské muzeum v Plzni se svojí jedinečnou atmosférou mapuje vznik a rozvoj pivovarnictví a s ním souvisejících řemesel. Sídlí v původním středověkém právovárečném domě a ve svých fondech uchovává např. rozsáhlou sbírku pivního nápojového i obalového skla, etiket, pivních tácků, výtvarného umění, ale také řadu pivovarských kuriozit a mnoho dalšího.
- Investice Plzeňského Prazdroje do podpory a rozvoje turistického ruchu v pivovarech v Plzni, Velkých Popovicích a Nošovicích dosáhly za posledních 10 let téměř 80 milionů korun. V roce 2014 využilo prohlídek, akcí, programů a dalších aktivit Plzeňského Prazdroje více než 726 tisíc zájemců z Čech i zahraničí a za posledních deset let přesáhlo toto číslo 5 milionů návštěvníků.
Plzeň