Pivo očima Herberta Slavíka

7.12.2005 Udržitelnost a odpovědnost

Na slavnostním večeru v Návštěvnickém centru plzeňského pivovaru pokřtil Plzeňský Prazdroj společně s autorem – fotografem Herbertem Slavíkem – svůj další umělecký kalendář na rok 2006.

Herbert Slavík – člověk, kterému se jeho záliba ve fotografování a ve sportu stala životním osudem. Reportér, který založil a úspěšně vedl první specializovanou fotoagenturu u nás.

Významné osobnosti politiky, businessu a umění si považují za čest být zvěčnění objektivem právě Herberta Slavíka. Špičkoví sportovci se před jeho fotoaparátem neschovávají ani ve chvílích největšího vypětí nebo i pokoření. Fotografie Herberta Slavíka obdivovalo publikum na luxusní lodi Queen Mary, ale také zaměstnanci pivovarů Plzeňského Prazdroje ve speciálně pro ně vydané knize Prazdroj a Olympiáda.

Pivo je jedním z fenoménů, kterým se fotograf v poslední době věnuje a hledá v něm inspiraci. Nálady, barvy, slavnosti a všední okamžiky lidských životů – to všechno je pivo očima Herberta Slavíka. Pivo je také neodmyslitelnou součástí české kultury. Od roku 2003, kdy v pražském Mánesu proběhla výstava Umění inspirované pivem,  se společnost Plzeňský Prazdroj pravidelně vystupuje nejen jako partner a sponzor, ale také kurátor kulturních projektů. Minulý rok se Plzeňský Prazdroj rozhodl stát se přímým iniciátorem uměleckého díla a spolu s Tono Stanem vytvořila kalendář, který doplnila i výstava fotografií toho umělce. „Letos jsme se rozhodli v této tradici pokračovat a požádat o spolupráci při výrobě dalšího uměleckého kalendáře vynikajícího fotografa, Herberta Slavíka,“ vysvětluje Vladimír Jurina, manažer firemní značky Plzeňského Prazdroje. “Vznikl tak další unikátní soubor fotografií, jejichž spojujícím tématem a inspirací jsou tentokrát všechny značky z portfolia Plzeňského Prazdroje. Fotografie se staly základem pro exkluzivní kalendář firmy na rok 2006,“ doplňuje Vladimír Jurina.

Plzeň