Na severní Moravě se na kole jezdí na vychlazený Birell

21.8.2006 Birell

Nealkoholické pivo Radegast Birell dbá i na bezpečnost českých cyklistů


Nejprodávanější nealkoholické pivo v České republice – Radegast Birell – se kromě českých silnic objeví i na cyklotrasách Radegast. Právě na nich budou mít cyklisté možnost v nadcházejících čtyřech víkendech ochutnat nejoblíbenější nealkoholické pivo u nás – Radegast Birell. A to není všechno: kromě osvěžení na ně čeká navíc soutěž s názvem „Jedeme na Birell“, o zajímavé ceny. Cílem soutěže je nabádat cyklisty ke zdržení se konzumace alkoholických nápojů před jízdou na kole a během ní, a motivovat je k bezpečné jízdě.


„Birell hlídky“ se už několik týdnů pohybují na českých silnicích, kde nabízejí nealkoholické pivo řidičům. Podobné – dvoučlenné hlídky se budou v následujících víkendových dnech pohybovat na cyklotrasách Radegast. Cyklisté je zaručeně poznají. Dvojice bude totiž oblečená do speciální limitované edice cyklodresů Radegast Birell. Ty lze vyhrát právě pouze v soutěži, ve které mezi dalšími cenami nechybí ani cyklistická přilba nebo dokonce nové horské kolo. „Cyklisté se nejlépe o kvalitách nealkoholického piva Radegast Birell přesvědčí tím, že ho jednoduše ochutnají,“ říká Karel Kraus, manažer značky Radegast Birell z Plzeňského Prazdroje. „Nealkoholické pivo z produkce Plzeňského Prazdroje se vyrábí v pivovaru v Nošovicích. K jeho výrobě se používá unikátní pivní technologie, která zajišťuje jeho vynikající pivní chuť,“ dodává Karel Kraus.


Princip hry je jednoduchý: cyklisté získají od hlídky hrací karty. Díky nim se mohou zapojit do soutěže o horské kolo, či už výše zmíněné cyklistické dresy. Mezi cenami v soutěži jsou i cyklistické přilby jako propagace bezpečné jízdy na kole. Materiály, které o této soutěži informují, včetně hracích karet, nabádají cyklisty k bezpečné jízdě, nošení přilby a zdržení se konzumace alkoholických nápojů před jízdou a během ní. Úkolem cyklistů je na hrací karty sbírat razítka, která dostanou za návštěvu v hostincích ležících na cyklotrasách Radegast či v jejich bezprostřední blízkosti. Tento zdánlivě jednoduchý úkol je ale ztížen vědomostní otázkou, která prověří odhad, zkušenosti a znalosti soutěžících cyklistů.


Soutěž „Jedeme na Birell“ probíhá do konce měsíce září na všech čtyřech cyklotrasách  nealkoholického piva Radegast Birell – Beskydy Radegast CykloTrack, Slezsko Radegast CykloTrack, Trojmezí Radegast CykloTrack a Opava Radegast Birell CykloTrack. Účast v soutěži není podmíněna nákupem zboží či služeb a zúčastnit se mohou fyzické osoby starší 18 let. Více na www.birell.cz.


Bližší informace:
Radim Kovács, AMI Communications, tel.: 234 124 112, GSM: 724 012 617


X X X  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je lídrem českého trhu a s vývozem do 50 zemí celého světa je zároveň největším exportérem českého piva. Plzeňský Prazdroj patří do mezinárodní pivovarnické společnosti SABMiller plc, jedné z největších na světě, přítomné ve 40 zemích čtyř kontinentů.

  • Radegast Birell je jediným nealkoholickým pivem v portfoliu Plzeňského Prazdroje a zároveň nejprodávanějším českým nealkoholickým pivem – dvě ze tří českých nealkoholických piv prodaných v České republice mají značku Radegast Birell. Jako jediné nealko pivo na českém trhu nabízí i prodej v KEG sudech.

  • Během výroby se používá unikátní pivní technologie, která zajišťuje nealkoholickému pivu Radegast Birell jeho vynikající pivní chuť.

Nošovice