Gašparovič navštívil Pzeň a dal si pivo

18.9.2006 Ostatní produkty

Na návštěvu Plzně dnes přijel slovenský prezident Ivan Gašparovič. Setkal se se zástupci města i kraje, a prohlédl si Plzeňský Prazdroj, kde si dal pivo. Zavzpomínal rovněž na léta, kdy jezdil na plzeňský zimní stadion jako vedoucí výpravy hokejového Slovanu Bratislava.Gašparovič přijel i s manželkou Silvií do Plzně z Lán, kde se zúčastnil schůzky prezidentů zemí visegrádské čtyřky. V Plzni se sešel s primátorem Miroslavem Kalousem a náměstkem hejtmana Václavem Červeným. Schůzka se uskutečnila v zrekonstruované Měšťanské Besedě. Honosnou secesní budovu včetně interiérů prezident upřímně obdivoval. „Je potěšitelné, že se česká i slovenská města začala po roce 1990 starat o své památky, které předtím chátraly. Oprava tohoto nádherného domu to jen dokazuje,“ řekl.


Prezident poté zamířil do Plzeňského Prazdroje, kde si prohlédl návštěvnické centrum, síň slávy a pivovarské sklepy. Gašparovič se při této příležitosti přiznal, že se těšil do Plzně i na pivo. „Dobré pivo si vždycky rád vypiji. Těšil jsem se na to, že si tady plzeňské dám,“ řekl novinářům.


Kontakt:


Lucie Roztočilová
724 617 824
Oddělení firemních vztahů


x x x
  • S celkovým prodejem více než 10,2 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2005 a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.


  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc, druhého největšího výrobce piva na světě, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč 5 kontinenty. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller. Hlavními značkami Plzeňského Prazdroje v ČR jsou Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel.


  • Aktivity Plzeňského Prazdroje pro návštěvníky Plzně a plzeňského pivovaru zahrnují Návštěvnické centrum na nádvoří pivovaru, návštěvnickou trasu a také Pivovarské muzeum v centru města. Pivovar se stal společenským centrem regionu, místem pořádání nejrůznějších kulturních, vzdělávacích i prezentačních akcí.

 

Plzeň