Krajinou barona Ringhoffera

16.4.2007 Ostatní produkty

Naučná stezka nabízí to nejlepší z regionu, kde se vyrábí i oblíbený Velkopopovický Kozel

Druhý ročník turistického pochodu Krajinou barona Ringhoffera začne v sobotu 21. dubna v 10 hodin v Mirošovicích. Pochod po stejnojmenné naučné stezce připomíná významného průmyslníka 19. století, který měl dominantní vliv na kulturu krajiny Velkopopovicka a Kamenicka. Baron František Ringhoffer, majitel strojního impéria na pražském Smíchově a představitel tehdejší společenské elity, založil pivovar ve Velkých Popovicích a řadu dalších podniků jako měděný hamr, pilu, cihelnu, mlékárnu. On a jeho rodina s velkou péčí udržovali krajinu, vysazovali aleje, upravovali cesty a okolí svých rezidencí zámku Štiřína a zámku Kamenice. Dodnes je tato jejich starost o krajinu patrná.

Turistická cesta Krajinou barona Ringhoffera je výjimečnou procházkou v okolí Prahy. Nabízí nádherné výhledy na přírodní park Velkopopovicko a do krajiny Posázaví nebo exkurzi v pivovaru Velké Popovice spojenou s ochutnávkou tradičního piva Velkopopovický Kozel. Součástí je i cesta alejí k hrobce rodiny Ringhofferů, prohlídka kostela s rotundou a židovského hřbitova v Kostelci u Křížků a další zajímavosti.

Trasa je dlouhá 20 km a návštěvníci na ní najdou celkem 10 informačních tabulí. Na sobotu 21. dubna je na každém zastavení připraven program. Ringhofferova cesta navazuje na Pražskou integrovanou dopravu. Začíná v Mirošovicích, kam se dostanete po trati 221 – Praha, hl. nádraží – Benešov u Prahy. Konec cesty je v Kamenici, odkud je mj. možné se dopravit autobusem do Prahy na metro Budějovická.

Program zahajovací akce:
Vykročení s Country Radiem (10.00 Mirošovice)
Návštěva v pivovaru Velké Popovice
Soutěže po cestě
Odměňování v Kamenici (do 17 hod.)

Kontakt:

Ing. Dana Grossová, manažerka – Dobrovolný svazek obcí Ladův kraj, tel.: 323 618 142, 605 162 844
Tereza Jeřábková, AMI Communications, tel.: 234 124 112, 724 012 628

Velké Popovice

Většina hracích automatů na webových stránkách kasina fortune clock fortuneclock.cz přichází s bubnovými simulátory. Mezi nimi jsou zařízení s různým počtem rillů a výherních řad,stejně jako sloty megaways. Většina z těchto simulátorů má speciální symboly, bonusová kola a další možnosti, které nejen dělají hru zajímavější, ale také zvyšují množství možných výher.