Radegast Birell osvěží cyklisty Jizerské 50

8.6.2007 Birell

Letošní 7. ročník tradičního cyklistického závodu Cyklo Patria Direkt Jizerská 50 proběhne již tento víkend. Letos poprvé se účastníci tohoto závodu horských kol budou moci během svých zastávek osvěžit nejoblíbenějším nealkoholickým pivem v České republice – Radegastem Birell z portfolia Plzeňského Prazdroje.

Jizerské hory jsou ideální nejen pro lyžaře, kteří tu svou Jizerskou 50 běhají na lyžích už od roku 1968, ale i pro milovníky cyklistiky. Od 90. let se tu proto trénuje i v létě, tentokrát na horských kolech. Cyklističtí nadšenci se vždy o jednom jarním víkendu scházejí, aby si společně zajeli 60 kilometrů chráněnou krajinnou oblastí Jizerských hor. Na této trati se nachází hned několik stanic s občerstvením, na kterých se závodníci mohou osvěžit drobnými pochoutkami, jako například čokoládou nebo ovocem, a také nezbytnými nealkoholickými nápoji. Nově je mezi nimi i nealkoholické pivo Radegast Birell.

„Jsme moc rádi, že můžeme naše nealkoholické pivo nabídnout i závodníkům Jizerské 50. Radegast Birell je v podstatě přírodní iontový nápoj, protože obsahuje celou řadu tělu prospěšných živin, a je pro sportovce velmi vhodný. Doufám, že tedy závodníky nejen příjemně osvěží, ale také jim pomůže k lepším výkonům,“ říká manažer značky Radegast Birell Karel Kraus.

Jizerská 50 ale neslibuje jen cyklistický závod. Pro účastníky i jejich fanoušky je také připraven doprovodný program – například závod historických kol, soutěže o ceny, dětský koutek nebo koncert kapely Ready Kirken. 

Závod je určen široké veřejnosti, svou trať si tu vybere i sváteční cyklista. Program začíná již v pátek 8. června, start hlavního závodu ale proběhne o den později. Více informací najdete na www.jiz50.cz.

Program cyklistického závodu Cyklo Patria Direkt Jizerská 50:

Pátek 8. června 2007
14:00 – 22:00 registrace a výdej startovních čísel
17:00 závod historických kol z Liberce do Bedřichova

Sobota 9. června 2007
7:00 – 9:00 registrace a výdej startovních čísel
9:30 start Cyklo Patria Direkt Jizerské 50 z Bedřichova
11:30 autogramiáda Josefa Zimovčáka
12:00 start dětského závodu
13:00 vyhlášení vítězů
13:30 koncert skupiny Ready Kirken

Bližší informace:

Vladimír Jurina, manažer korporátní značky, Plzeňský Prazdroj, tel.: 257 287 223
Martin Pešta, Mather Activation, tel.: 221 998 396

XXX

  • Radegast Birell je jediným nealkoholickým pivem v portfoliu Plzeňského Prazdroje
    a zároveň nejprodávanějším českým nealkoholickým pivem. Více informací na www.birell.cz
  • S celkovým prodejem 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2006 a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem  českého piva.

Liberec