Ječmene pro české pivo bude dostatek

13.6.2007 Udržitelnost a odpovědnost

Plzeňský Prazdroj jako největší výrobce piva v České republice, a tedy i největší domácí spotřebitel pivovarského ječmene, inicioval setkání s 50 významnými pěstiteli ječmene v ČR. Společné diskuse se mimo odborníků z Plzeňského Prazdroje zúčastnili zástupci zemědělců, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského a ministerstva zemědělství. Během diskuse pěstitelé ubezpečili pivovarníky, že pro výrobu českého piva vyprodukují dostatek ječmene.
 
Český ječmen je zároveň žádaným artiklem i v zahraničí. Proto se jednání zúčastnil také zástupci mateřské společnosti Plzeňského Prazdroje, SABMiller, která je druhou největší pivovarnickou firmou na světě.

„Chtěli jsme se přímo od zemědělců dozvědět, jak to vypadá s produkcí ječmene pro tento rok, jak se podle jejich odhadů bude situace vyvíjet do budoucna a jak může Plzeňský Prazdroj pomoci při zajištění kvality i kvantity dodávek,“ řekl k průběhu setkání Jan Hlaváček, vrchní sládek Plzeňského Prazdroje. „Pevně věříme, že i přes nižší osetou plochu by potřeba sladovnického ječmene měla být zajištěna v plné míře“.

Toto potvrzují i analýzy ministerstva zemědělství, které uvádějí, že pro pokrytí domácí poptávky by této suroviny mělo být rozhodně dostatek.

Jan Hlaváček také zdůraznil, že „kvalita všech našich piv je založena na používání nejkvalitnějších českých surovin“. 

„Kvalita piv se právě teď rodí na polích vás, pěstitelů, a to je důvod pro organizování společných setkání a pravidelné výměny otevřených informací“, uzavřel blok odborných přednášek Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Z diskuse se zemědělci vyplynulo, že zjištění dodávek pro pivovary v čele s Plzeňským Prazdrojem je pro ně jedním z prioritních závazků.

Plzeňský Prazdroj se dlouhodobě snaží podporovat kvalitu českých vstupních surovin pro výrobu piva. Proto se velkou měrou podílí na výzkumech, které mají za účel zvýšit kvalitu pivovarských surovin. Zároveň je partnerem množství odborných konferencí a iniciátorem vzájemných setkání.

Kontakt:
Alexej Bechtin
Tiskový mluvčí
724 617 219

x x x

  • S celkovým prodejem 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2006 a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva. Hlavními značkami Plzeňského Prazdroje v ČR jsou Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné značky jako Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a mnoho dalších úspěšných regionálních značek. je kótována na burze v Londýně a v Johannesburgu.

Plzeň