Prazdroj je nejlepším zaměstnavatelem v plzeňském kraji

24.4.2008 Udržitelnost a odpovědnost

V pátém ročníku soutěže Zaměstnavatel regionu zvítězil Plzeňský Prazdroj.  Vedle trofeje pro nejlepšího zaměstnavatele na Plzeňsku si Prazdroj odnáší také prestižní cenu za Personální projekt regionu díky programu pro Talent Competition, který nabízí první cenné pracovní zkušenosti studentům posledních ročníků vysokých škol.

„Získané ocenění dokazuje, že péče o zaměstnance je v Plzeňském Prazdroji na opravdu vysoké úrovni. U projektu Talent Competition nás těší nejen udělená cena, ale také jeho výsledky v praxi. Dáváme studentům prostor otestovat si schopnosti a těm, kteří uspějí, pak nabízíme pozice trainee,“ říká Richard Kabuď, manažer oddělení lidského kapitálu. Program Talent Competition má již tříletou tradici. Každoročně je vybráno přibližně padesát vysokoškoláků, kteří projdou výběrovým řízením formou Assessment Centra. „Program má již konkrétní výsledky, každoročně do naší společnosti nastoupí kolem 8 účastníků ať jako trainee, nebo na plný úvazek jako čerství absolventi. I v letošním roce budeme obsazovat přiblížně 10 trainee pozic s různým pracovním zaměřením,“ doplňuje Richard Kabuď.

V tomto měsíci se jedná již o druhé významné ocenění, kterého se Prazdroji dostalo. Tím prvním byl titul Nejvíce obdivovaná společnost Plzeňského kraje v žebříčku Czech Top 100 a čtvrté místo v celorepublikovém hodnocení.

Soutěž probíhá ve všech 14 krajích České republiky, kde je nominováno po třiceti společnostech. Výběr probíhá na základě velikosti a počtu zaměstnanců tak, že do soutěže se dostane třicet největších co do počtu zaměstnanců a velikosti na základě podkladů Českého statistického úřadu. Cílem soutěže je zvýšit povědomí o významu oblasti rozvoje lidských zdrojů a ukázat praktické příklady jeho vlivu na podnikání.

O pořadí na stupních vítězů rozhoduje odborná porota, která je složena z odborníků na personální tématiku a zaměstnanecké benefity a osob se znalostí trhu práce. Porota čítá 10 členů a je shodná pro regionální i celostátní kolo. Odborná porota hlasuje v hlavní kategorii Zaměstnavatel roku a Personální projekt roku.

Na regionální kolo navazuje také celostátní soutěž Zaměstnavatel roku 2008, kam postupuje 50 nejlepších společností z celé republiky, jejichž pořadí v celkovém hodnocení určuje odborná porota. Počty mandátů pro kraje jsou stanoveny na základě počtu zaměstnanců v jednotlivých krajích, opět dle údajů ČSÚ.

Celostátní kolo bude vyhlášeno 5. června 2008 v Kongresovém centru ČNB. Více informací naleznete na www.zamestnavatelroku.cz.

Kontakt:
Jiří Mareček
tiskový mluvčí
Tel.: 724 617 219

X X X

  • Plzeňský Prazdroj, a. s. je přední českou pivovarnickou společností, největším exportérem českého piva a spolu se slovenským Pivovarem Šariš nejvýznamnějším subjektem pivovarnictví ve střední Evropě. Hlavními značkami firmy v ČR jsou Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s. zaměstnává přibližně 2 500 lidí ve svých pivovarech v Plzni, Nošovicích, Velkých Popovicích a ve 13 obchodně distribučních centrech v celé České republice.
  • Pivovar Plzeň s roční kapacitou výroby přes 6 milionů hektolitrů je největší v ČR. Rekonstrukce varny Pilsner Urquell umožňuje další zvýšení výrobní kapacity s ohledem na poptávku v zahraničí.
  • Plzeňský Prazdroj patří do mezinárodní pivovarnické společnosti SABMiller plc, druhé největší na světě. Vlajkovou loď SABMiller představuje značka Pilsner Urquell

Praha