Gambrinus stvrdil partnerství s českým fotbalem na dalších šest let

28.7.2008 Gambrinus

Zástupci Gambrinusu, Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) a marketingové agentury STES dnes v Praze podepsali smlouvu o podpoře českého fotbalu značkou Gambrinus. Smlouva navazuje na dva předchozí kontrakty a je podepsaná na dobu šesti let. Celkově je Gambrinus partnerem českého fotbalu již plných 11 let. Novinkou ve smlouvě je motivační odměna ve výši 10 milionů korun ročně, která je vázaná na návštěvnost ligy a slušné chování na stadionech.

V hotelu Marriott v Praze dnes byla podepsána smlouva o finanční podpoře českého fotbalu. Dlouholetý partner fotbalistů Gambrinus v ní stvrzuje partnerství s českým fotbalem na dalších šest let. Smlouva zahrnuje Gambrinus ligu, Pohár ČMFS, reprezentaci "A" a reprezentaci do 21 let.

"Fanoušek českého fotbalu si zaslouží kvalitní fotbalový zážitek nejen doma u televize, ale především na stadionu. Gambrinus je na straně českého fanouška a dobrého fotbalu, a proto se rozhodl motivovat svaz bonusovou složkou k podpoře návštěvnosti ligy a slušného chování na stadionech. Pokud se svazu podaří naplnit stanovená kritéria, zahrnuje suma prémii ve výši 10 milionů korun za rok, dohromady tedy 60 milionů," říká Mike Short, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

Právě každoroční bonus je novinkou ve smlouvě. Svaz jej dostane v případě, že návštěvnost na českých fotbalových stadionech poroste, a že na nich bude bezpečno. Cílem tohoto kroku je prezentovat fotbal především jako rodinnou zábavu a tuto snahu i účinně podpořit.

Hlavní údaje podepsané smlouvy:

  • Gambrinus bude partnerem českého fotbalu min. dalších 6 let až do roku 2014
  • 60 milionů korun je bonus za návštěvnost a slušné chování na stadionech
  • Gambrinus je partnerem českého fotbalu už od roku 1997

Kontakt:
Vladimír Jurina
Brand PR manažer
tel.: 724 617 886

X X X
  • Gambrinus je dlouhodobě nejprodávanější značkou piva na českém trhu. Přibližně každé čtvrté pivo, které se v ČR vypije, je Gambrinus.
  • Gambrinus je nejvýznamnějším partnerem českého fotbalu – Gambrinus ligy a české fotbalové reprezentace.
  • Gambrinus je součástí portfolia Plzeňského Prazdroje, který je členem globální skupiny SABMiller plc, jedné z největších světových pivovarnických společností s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty.

Praha