Gambrinus přichází s unikátní jedenáctkou Excelent

6.11.2008 Gambrinus

Gambrinus, dlouhodobě nejprodávanější značka na českém trhu, vychází vstříc chutím milovníkům českého piva a rozšiřuje své portfolio o Gambrinus 11° Excelent. Od konkurenčních „jedenáctek“ se odlišuje plnější chutí danou přídavkem karamelového sladu a především unikátním dávkováním chmele.

          

"Gambrinus dlouhodobě dbá na tradici, ale i u něj nazrál čas na inovaci. Nyní vychází vstříc chutím řady konzumentů, kteří stále více vyhledávají plnější česká piva, a doplňuje svou nabídku o Gambrinus 11° Excelent," říká Jiří Rákosník, brand manažer značky Gambrinus.

Gambrinus 11° je výjimečná jedenáctka. "Dvojrmutový varný postup, typický pro Gambrinus i většinu piv plzeňského typu, naši sládci po roce testování a hledání optimálního výběru sladového ječmene obohatili o podíl karamelového sladu a především o unikátní dávkování chmele. Spočívá v přidání třetí dávky chmele až po ukončení chmelovaru, na samém konci varného procesu. To přináší plnější chuť spolu s intenzivnější chmelovou vůní," doplňuje Jan Hlaváček, vrchní sládek značky Gambrinus a pokračovatel rodinné tradice plzeňských sládků.

Stejně jako jeho sourozenci, Gambrinus výčepní světlý (10°) a Gambrinus Premium (12°), i Gambrinus 11° Excelent se vyrábí tradičním pivovarským postupem s odděleným hlavním kvašením a zráním. Gambrinus se vaří pouze ze tří přírodních pivovarských surovin (ječný slad, chmel a voda) a jako všechny výrobky značky Gambrinus tak splňuje podmínky k používání chráněného označení České pivo.

Jméno Excelent pro novou plzeňskou jedenáctku vybrali samotní konzumenti v internetové anketě během letošního srpna. Původně šlo o pojmenování speciálu Gambrinus 13°, který se pak čepoval v Plzni během oslav Dne Gambrinusu. Úspěšný návrh nakonec zvítězil i při rozhodování o podnázvu nové jedenáctky.

Gambrinus 11° Excelent je pivo pro širší skupinu konzumentů pro nejrůznější příležitosti. Stejně jako ostatní členové Gambrinus rodiny se i on může pochlubit vysokou pitelností, kdy každý doušek vyvolává chuť na další napití. V obchodní síti se objeví v druhém listopadovém týdnu. Cena baleného piva se bude pohybovat okolo 11 Kč za láhev.

Gambrinus 11° Excelent

Typ kvašení
Chuť
Stupňovitost
Obsah alkoholu   
Balení

 

spodní
bohatá a plná chuť s výrazným chmelovým aroma
11,3° (tj. 11,3 % zkvasitelného extraktu v původní mladině)
4,7 % obj.
Láhve 0,5 l, (přepravky a multipacky á 8 ks),
KEG sudy 50 a 30 l

Kontakt:

Vladimír Jurina
Brand PR manažer
tel.: 724 617 886

x x x
  • Gambrinus je dlouhodobě nejprodávanější značkou piva na českém trhu. Každé cca čtvrté pivo, které se v ČR vypije, je Gambrinus.
  • Gambrinus je nejvýznamnějším partnerem českého fotbalu – Gambrinus ligy a české fotbalové reprezentace.
  • Gambrinus je součástí portfolia Plzeňského Prazdroje, spolu se značkami Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Radegast a Radegast Birell.

Plzeň