Radegast Birell – pivo cyklistů

28.1.2009 Birell

V letošním roce se značka Radegast Birell spojila s nejúspěšnějším českým cyklistickým týmem Rubena Specialized Cycling Team. „Radegast Birell podporuje českou rekreační cyklistiku již několik let. V letošním roce jsme se rozhodli k dalšímu významnému kroku v rámci aktivace značky mezi cyklisty, kterým je podpora profesionálního cykloteamu Rubena Specialized. Jsem rád, že se nám podařilo domluvit spolupráci právě s tímto týmem, za nějž jezdí i olympionik a nejúspěšnější český závodník Jaroslav Kulhavý. Cyklistika – ať již vrcholová či rekreační – a nealkoholické pivo Radegast Birell k sobě jednoduše patří,"   říká Vladimír Vaněk, manažer značky Radegast Birell. 

Kromě nejlepšího českého cyklistického týmu bude Radegast Birell podporovat i řadu aktivit pro rekreační cyklisty. Bude partnerem jubilejního desátého ročníku soutěže Kolo pro život a podpoří další významné cyklistické závody. Z celkového počtu přibližně 80 tisíc aktivních cyklistů tak svými aktivitami osloví  přibližně 50 tisíc cyklistů. Oblíbenou letošní novinkou budou i cyklomapy, které spotřebitelé najdou v multipacku Radegast Birell. Aktuálně se připravují speciální cyklo mapy Šumavy pro české a Beskyd pro moravské prodejny Lidl. Cyklomapy budou vloženy v multipacích Radegast Birell ve všech prodejnách Lidl od 9.4.2009.

Cyklisté se mohou těšit na řadu soutěží a dalších zajímavých novinek v komunikaci značky. Kromě toho Radegast Birell vybudoval a dlouhodobě se stará se o čtyři moravskoslezské cyklotrasy, po kterých se mohou projet všichni milovníci jízdních kol. Více informací o Radegast Birell cyklotrasách najdete na http://www.birell.cz/.

Radegast Birell je díky svému složení oblíbeným nápojem cyklistů, což potvrdil loňský výzkum realizovaný na závodech Kolo pro život. Během závodů jej pije třetina účastníků, po jeho skončení více než polovina. Birell je doporučován pro vhodný pitný režim i lékaři, obsahuje sacharidy, minerální látky (jako sodík, draslík či hořčík) nebo vitamínu B. Díky tomuto složení je přírodním iontovým nápojem, který tělo povzbudí i osvěží, ale nezatíží tělo chemickými látkami ani alkoholem.

Bližší informace:
Vladimír Jurina, manažer korporátní značky, Plzeňský Prazdroj, tel.: 257 287 223
Radim Kovács, AMI Communications, tel.: 234 124 112, 724 012 617

XXX

  • Radegast Birell je jediným nealkoholickým pivem v portfoliu Plzeňského Prazdroje a zároveň nejprodávanějším českým nealkoholickým pivem.
  • Radegastu Birell se ročně vystaví přes 200 tisíc hektolitrů, na trhu to představuje 66% podíl vsegmentu nealkoholický piv. Exportován je také na Slovensko.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc.
  • S celkovým prodejem 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2008 a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

Praha