Gambrinus MP3paráda zná finalisty, ale ještě ne vítěze

10.3.2009 Gambrinus

„Jsem rád, že se v této velmi zdařilé internetové hitparádě objevují na předních místech postupových kol tak kvalitní rockové skupiny, jakými jsou například Boa, Matahari, Jackye, Tenebra a Memoria. Dokazuje to, že se na české rockové scéně začínají pohybovat skupiny, které kdyby měly možnost získat profesionální management, mohly by být známými nejen ve svých regionech nebo v lepším případě v České republice, ale i za hranicemi směrem na západ,“ říká o finálové sestavě hudebník a hudební dramaturg Gambrinus MP3parády Petr Kůsa. Gambrinus jako jeden z největších partnerů české hudební scény chce podpořit kvalitní hudební projekty, proto i letos vítěz Gambrinus MP3parády dostane příležitost nahrát svou demo nahrávku (EP) v profesionálním studiu. Nejvyšší metou ve výčtu cen pro vítěze však pro většinu kapel jistě bude příležitost koncertovat na některém z největších českých hudebních festivalů (festival bude upřesněn později, loňské vítězné skupiny zahrály na Benátské noci).

Hlasovat pro své favority můžete na
http://www.gambrinus.cz/microsite/mp3-parada-3/ až do konce března 2009.

Finalisté letošní Gambrinus Mp3Parády představují své skladby:

Skupina a skladba

Co svých skladbách říkají samotné kapely

1202 station – „Sklenka a stín"

„Naše skladba je inspirována láskou."

333 – „Nevíš"

„Je to o  klasickém životě mladých lidí, kteří se potkávají a seznamují za různých okolností. Každý si to ve svém životě určitě někdy prožil."

Boa – „I´m Deeper"

Soutěžní píseň kapely Boa vznikla prý náhodně během zkoušky a zpívá se v ní o  tom, že by každý měl být sám sebou.

Jackye – „Nejsem blázen"

„Vyprávíme příběh majetného muže s postavením, který se zamiluje do krásné skromné dívky. Po nějakém čase však přestává být skromná, naopak se stává vypočítavou a on chce odejít. Není přece blázen."
„Texty většiny našich skladeb dodali externí dopisovatelé, v tomto případě naše kamarádka Jitka Peroutková. Její text se akorát hodil do motivu, který jsme zrovna pilovali ve zkušebně, zbývalo pouze doplnit refrén a bylo hotovo."
Skladba „Ztraceni" je poměrně čerstvý počin skupiny MASH. Je z aktuálního CD, které se jmenuje "…za čarou" a  vyšlo před Vánoci 2008. 

Matahari – „Proti proudu"

„Skladba Proti proudu na desce Jistota se houpá vůbec neměla být. Chystali jsme se ji nahrát až na naši druhou desku, ale na poslední chvíli jsme si to rozmysleli, protože nás prostě dost bavila."

Memoria – „No Utopia"

„Utopia je jeden z našich oblíbených koncertních songů, kdy lidi dostávají další možnost zaskákat si s námi, " říká člen kapely, Filip Chudý. 

Michael – „Né i  jó"

„Písnička Ne i jo je věnovaná Danielu Landovi a řádu Lumen Templi," uvedl protagonista kapely Michal Holas.

NO HEROES – „Lost Time"

„Je to první singl z našeho debutového CD Heart One, které vyšlo loni v září. Ke skladbě vznikl i videoklip, který je k vidění třeba na internetové televizi Stream."

OKREJ – „Je to důvod" 

„Píseň Je to důvod z našeho autorského CD patří mezi rockovější věci postavené na rockovém beglajtu od kytar. Text je o tom, že je čas něco dělat se sebou."

POST-PUBESCENTOS – „30" 

Za Post Pubescentos stojí tři muzikanti – třicátníci z Jičínska. K napsání soutěžní písně je prý inspiroval jejich vlastní věk a údajně i  Pavel Anděl svou poznámkou: „Co budete dělat, až vám bude 40". 

SYNDROM – „I wanna"  

"Je o chtíči. Je to energická a rychlá skladba s  jasnou melodií."

TENEBRA – „Dovolíš mi lhát"

„Do  Gambrinus Mp3parády jsme přihlásili jednu ze našich „nejstravitelnějších" skladeb."

THE NEOROMANTIX – „Lusy likes oranges"

„Lusy likes oranges je skladba, ve které je bolest všech našich problematických vztahů."

VENEFICA – „Somewhere Deep Inside"

„Podařilo se nám sladit atmosféru songu s vážným tématem. Přestože skladba navozuje dobrou náladu a pohodu, je o ošemetné a stále diskutované problematice drogové závislosti."

 

O projektu Gambrinus Mp3paráda

V pondělí 1. prosince odstartoval již třetí ročník Gambrinus Mp3parády – projektu zaměřeného na podporu  zatím méně známých, avšak nadějných hudebních skupin. Jeho dramaturgem a odborným garantem je Petr Kůsa, spojený především s internetovým rádiem Fajn Rock Music a stejnojmenným pořadem, který pravidelně nabízejí vybraná česká rádia. U zrodu Gambrinus Mp3parády byla myšlenka dát prostor méně známým hudebním talentům a nabídnout tak fanouškům piva Gambrinus zajímavou, novou muziku. To se podařilo na webu www.gambrinus.cz, kde Mp3paráda prezentuje spoustu kvalitní hudby. Už od minulého ročníku můžou skupiny společně se zvukovou stopou na web umístit i videoklip ke skladbě.  Pro hudební skupiny, které v soutěži získají od fanoušků nejvíce hlasů, jsou připraveny lákavé odměny v podobě možnosti nahrát vlastní demo nahrávku (EP) v profesionálním studiu či vystoupit na některém z velkých festivalů.

Gambrinus MP3 parádu najdete na adrese
http://www.gambrinus.cz/microsite/mp3-parada-3/.   

X X X

  • Gambrinus je dlouhodobě nejprodávanější značkou piva na českém trhu. Každé cca čtvrté pivo, které se v ČR vypije, je Gambrinus.
  • Benátská noc, Rock for People, Hip Hop Kemp, Basinfirefest, České Hrady a turné skupiny Tři Sestry – to je jen stručný výběr těch nejdůležitějších hudebních událostí, které Gambrinus podporuje.
  • Gambrinus je nejvýznamnějším partnerem českého fotbalu – Gambrinus ligy a české fotbalové reprezentace.
  • Gambrinus je součástí portfolia Plzeňského Prazdroje.

Kontakt:

Vladimír Jurina
724 617 886
Brand PR Manager

Praha