Gambrinus 11° Excelent přebírá vedení na trhu „jedenáctek“

16.3.2009 Gambrinus

„Rozhodně jsme hrdí na to, že si Gambrinus 11° Excelent získal důvěru v tak krátké době. Těší nás, že čeští pivaři oceňují vysokou kvalitu našeho piva,“ říká Jiří Rákosník, brand manažer značky Gambrinus. 

Gambrinus 11° Excelent se od konkurenčních „jedenáctek“ odlišuje plnější chutí danou přídavkem karamelového sladu a především unikátním dávkováním chmele, které spočívá v přidání třetí dávky chmele až po ukončení chmelovaru, na samém konci varného procesu. To přináší plnější chuť spolu s intenzivnější chmelovou vůní.

Stejně jako jeho sourozenci, Gambrinus výčepní světlý (10°) a Gambrinus Premium (12°), i Gambrinus 11° Excelent se vyrábí tradičním pivovarským postupem s odděleným hlavním kvašením a zráním. Gambrinus se vaří pouze ze tří přírodních pivovarských surovin (ječný slad, chmel a voda) a jako všechny výrobky značky Gambrinus tak splňuje podmínky k používání chráněného označení České pivo.

Gambrinus 11° Excelent

Typ kvašení

spodní

Chuť

bohatá a plná chuť s výrazným chmelovým aroma

Stupňovitost

11,3° (tj. 11,3 % zkvasitelného extraktu v původní mladině)

Obsah alkoholu

4,7 % obj.

Balení

Láhve 0,5 l, (přepravky a multipacky á 8 ks), KEG sudy 50 a 30 l

*zdroj: údaje dodané provozovateli prodejen nad 50 m2, leden 2009

X X X

  • Gambrinus je dlouhodobě nejprodávanější značkou piva na českém trhu. Každé cca čtvrté pivo, které se v ČR vypije, je Gambrinus.
  • Gambrinus je nejvýznamnějším partnerem českého fotbalu – Gambrinus ligy a české fotbalové reprezentace.
  • Gambrinus je součástí portfolia Plzeňského Prazdroje, spolu se značkami Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Radegast a Radegast Birell.

 

Plzeň