Je dobojováno – nejtalentovanější rock&pop kapely jsou z Hranic na Moravě, Olomouce a Plzně

21.4.2009 Akce

 

THE NEOROMANTIX

Do finálového kola se probojovalo celkem 15 skupin z celé republiky. O jejich dalším osudu v soutěži hlasovali fanoušci na příslušném webu až do konce března. Nejúspěšnější nakonec byli THE NEOROMANTIX z Hranic na Moravě. „Po dlouhé době, kdy jsme na sobě pracovali, se nám podařilo udělat krok dopředu. Je to pro nás stejné, jako když se batole konečně zvedne ze země a vykročí vpřed vstříc nenasytnému světu, který čeká na to, až řekne své první slovo. Takže tak to máme i my The Neoromantix, a vyhráli jsme jenom díky našim fanouškům, které jsme každý den dychtivě podporovali v hlasování,“ popisují své bezprostřední pocity z výhry mladí hudebníci z THE NEOROMANTIX, z nichž jeden studuje chemii, druhý si k ní přibral ještě hudební vědu a třetí je profesionálním vojákem AČR.

Hlavní cenou Gambrinus MP3 parády je osm dní práce v profesionálním studiu a natočení vlastní demo nahrávky (EP), dále vystoupení na jednom z velkých rockových festivalů a koncert na plzeňském festivalu Gambrinus den 2009, na nějž se vloni přišlo podívat dvacet tisíc diváků. Gambrinus se také postará o propagaci skupiny – nafotí a vytiskne tisíc koncertních plakátů a zajistí celostránkový profil kapely v časopise Report. Prostor dostanou THE NEOROMANTIX v rozhlasovém týdeníku Fajn Rock Music, které odvysílá i nové EP kapely a nasadí jednu skladbu. Na oslavu s fanoušky se bude hodit sud piva Gambrinus.

Na druhém místě se umístila skupina VENEFICA z Olomouce. „Výhra pro nás znamená velkou radost. Říkali jsme si, že mezi ostřílenými a u fanoušků mnohem známějšími kapelami s mnohem delší historií nebudeme mít moc velkou šanci. O to je pro nás stříbrná příčka cennější, “ svěřili se členové skupiny. Ze soutěže neodchází zdaleka s prázdnou, čeká je koncertní vystoupení na festivalu Gambrinus den 2009 v Plzni, profil v prestižním hudebním časopise a pivo Gambrinus na rok zdarma.

Z podobných cen se mohou těšit i plzeňští MASH na třetí příčce. Na otázku, zda a jak poděkují za podporu svým příznivcům, členové skupiny odpovídají: „Našim fanouškům jsme poděkovali na našich internetových stránkách (www.mashrock.cz). A dá se říci, že jim na koncertech děkujeme za každou druhou písničkou, protože si uvědomujeme, že bez nich to prostě nejde.“

Vítězné skupině pogratulovali 17. 5. zástupci pořádající značky Gambrinus a předali hudebníkům certifikáty na čerpání výher. „Věřím, že nejen tři nejlepší kapely, ale všichni letošní finalisté budou na sobě dál tvrdě pracovat. Zároveň jim přeji, abychom se s nimi mohli v příštích letech setkávat na rockových festivalech a hudebních akcích, kam je jejich kvalitní produkce zavede,“ řekl Radim Tuček, koordinátor projektu Gambrinus MP3paráda.

O projektu Gambrinus Mp3paráda

Od prosince 2008 do března 2009 proběhl již třetí ročník Gambrinus Mp3parády – projektu zaměřeného na podporu  zatím méně známých, avšak nadějných hudebních skupin. Jeho dramaturgem a odborným garantem je Petr Kůsa, spojený především s internetovým rádiem Fajn Rock Music a stejnojmenným pořadem, který pravidelně nabízejí vybraná česká rádia. U zrodu Gambrinus Mp3parády byla myšlenka dát prostor méně známým hudebním talentům a nabídnout tak fanouškům piva Gambrinus zajímavou, novou muziku. To se podařilo na webu www.gambrinus.cz , kde Mp3paráda prezentuje spoustu kvalitní hudby. Už od předchozího ročníku můžou skupiny společně se zvukovou stopou na web umístit i videoklip ke skladbě.  Pro hudební skupiny, které v soutěži získají od fanoušků nejvíce hlasů, jsou připraveny lákavé odměny v podobě možnosti nahrát vlastní demo nahrávku (EP) v profesionálním studiu či vystoupit na některém z velkých festivalů.

Gambrinus MP3 parádu najdete na adrese http://www.gambrinus.cz/microsite/mp3-parada-3/ .  

X X X

  • Gambrinus je dlouhodobě nejprodávanější značkou piva na českém trhu. Každé cca čtvrté pivo, které se v ČR vypije, je Gambrinus.
  • Benátská noc, Rock for People, Hip Hop Kemp, Basinfirefest, České Hrady – to je jen stručný výběr těch nejdůležitějších hudebních událostí, které Gambrinus podporuje.
  • Gambrinus je nejvýznamnějším partnerem českého fotbalu – Gambrinus ligy a české fotbalové reprezentace.
  • Gambrinus je součástí portfolia Plzeňského Prazdroje.

Kontakt:

Vladimír Jurina
724 617 886
Brand PR Manager

Praha