Čeští muži jsou nejgalantnější v Evropě

3.3.2010 Ostatní produkty

 

Stoupl počet Češek, které očekávají, že za ně muž na prvním rande zaplatí útratu

Na prvním rande očekává 73 % českých žen, že útratu v restauraci zaplatí muž. To je o 15 % více než v roce 2007, kdy ženy více inklinovaly k platbě „půl na půl“. Dobrá zpráva pro ně je, že 92 % českých mužů se samo od sebe chystá celou útratu zaplatit. I to je o něco více než dříve.

Vůči stálým partnerkám jsou čeští muži nejgalantnější v Evropě, v Rusku za ženu platí jen každý druhý muž

S uhrazením celé útraty za posezení u piva se stávající partnerkou počítá 97 % českých mužů. Druzí nejlepší jsou Poláci (95 %), naopak nejméně kavalírští jsou Rusové (jen 54 %).
Očekávání českých žen, že muž zaplatí celou útratu, od roku 2007 o něco vzrostlo (ze 72 na 76 %) a také ony jsou v tomto evropskou špičkou  – na druhém místě to nejvíce očekávají Rusky (65 %), naopak s nejmenší galantnosti od mužských protějšků počítají Britky a Holanďanky (shodně 34 %).

*Výzkumy se zpracovávají na vzorku více než 6 tisíc plnoletých osob, které pijí pivo alespoň jednou za dva týdny. Statistické šetření probíhá ve 12 evropských zemích.
V každé zemi odpovídá přibližně 500 respondentů, z toho 70 % mužů a 30 % žen.

Poznámky pro editory:

  • S celkovým prodejem 10,5 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2009 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell
  • je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty.

Kontakt:
Jiří Mareček
Tiskový mluvčí PPAS
724 617 219

Plzeň