Regionální kola mezinárodní soutěže o nejlepšího výčepního se uzavřela v Ostravě. Vyhrál Martin Sláma.

18.6.2010 Ocenění

 

„Účastním se poprvé, a s vítězstvím jsem vůbec nepočítal, jsem velmi překvapený, i když praxi v čepování už nějakou mám.“ prohlašuje Martin Sláma. „V národním finále se sejde určitě velká konkurence. Mojí výhodou ale může být i to, že mám mezinárodní zkušenosti z Londýna,“ dodává Sláma.

Soupeři ostravských barmanů vzešli z dalších regionálních kol, která se uskutečnila 15. června. v Plzni a 16. a 17. června v Praze. I z nich postoupilo vždy pět nejlepších. Společně tak utvoří elitní dvacítku, která se utká 10. srpna v národním finále. S titulem Pilsner Urquell Master Bartender České republiky získá vítěz třídenní zájezd do Dánska s návštěvou loňského vítěze soutěže a pivo na rok zdarma. Hlavní výhrou je ale samozřejmě možnost utkat se o celkový triumf v mezinárodním finále, které se koná letos v říjnu v Čechách, a sice v Praze a také přímo v hlavním městě piva, v Plzni.

„V ostravském regionálním kole zaujaly také ženy – výčepní a barmanky. Ale Martin Sláma měl vyrovnané výsledky ve všech disciplínách a tak porotci o jeho vítězství nezapochybovali,“ komentuje průběh regionálního kola v Ostravě starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a dodává: „Dokážeme totiž uvařit pivo tak, jak se má vařit, dokážeme dodat pivo tak, jak je třeba, a tak, jak má chutnat. Pokud ale Pilsner Urquell není správně podáván – ve správné sklenici, při správné teplotě, s patřičnou péčí a odbornou znalostí výčepního či barmana, který rozezná pivo s velkým P od piva obyčejného –, je jasné, že zákazníci přicházejí o plný požitek z piva. V soutěži Pilsner Urquell Master Bartender se výčepní a barmani mezi sebou porovnají, mohou vyhrát hodnotné ceny, ale mnoho věcí se také naučí. To je cílem Plzeňského Prazdroje. “

Do soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2010 se přihlásilo 251 českých výčepních a barmanů. Ještě před regionálními koly proběhla internetová kvalifikace, která byla založena na vědomostních otázkách i na důvtipu řešitelů. Do každého regionálního kola postoupilo vždy 35 nejlepších výčepních.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je určená všem ctižádostivým výčepním, barmankám a barmanům, kteří sdílí nadšení pro své řemeslo a pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. K tomu, aby se z obyčejného výčepního stal mistr světa, je zapotřebí nejen dokonale načepovat pivo. Důležitými argumenty pro vítězství jsou i charismatické vystupování, umění poutavě prezentovat pivo jako jedinečný nápoj, znalosti z oblasti výroby, historie piva a péče o něj.

Postupující:
Martin Sláma, Restaurace a zábavní centrum Zuzana, Ostrava – Poruba
Matina Hájková, Bar Rasputin, Olomouc
Ondřej Loos, Motohospůdka u Soba, Slavkov u Brna
Jana Zachariášová, VŠK Terč, Brno
Tomáš Bazger, Primavesi restaurant, Olomouc

Kontakt
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Jiří Mareček
tiskový mluvčí
Plzeňský Prazdroj
724 617 219

Kontakt PR soutěže
Petr Pořízek
Public Relations
Cvetler & Pořízek
602 680 123

x x x

  • S celkovým prodejem 10,5 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2009 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné mezinárodní značky jako Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a téměř 200 úspěšných regionálních a národních značek.

Ostrava