V Praze pokračovala regionální kola mezinárodní soutěže o nejlepšího výčepního. Vyhráli Veronika Mikésková a Jaroslav Učík.

17.6.2010 Ocenění

 

Jaroslav Učík

„Účastním se podruhé a snažila jsem se dneska prodat vše, co mě u nás v pivnici kolegové naučili.“ prohlašuje Veronika Mikésková. „Jsem ráda, že letos můžu poměřit svoje dovednosti a znalosti s nejlepšími výčepními a barmany v národním finále a udělám maximum pro úspěch,“ dodává Mikésková.

Vítězové dvou regionálních kol, která se konala v Praze, se přidali k pěti soupeřům z plzeňského regionálního kola. Poslední regionální kolo soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2010 se uskuteční 18. června v Ostravě. I z něj postoupí pět nejlepších. Společně tak utvoří elitní dvacítku, která se utká 10. srpna v národním finále. S titulem Pilsner Urquell Master Bartender České republiky získá vítěz třídenní zájezd do Dánska s návštěvou loňského vítěze soutěže a pivo na rok zdarma. Hlavní výhrou je ale samozřejmě možnost utkat se o celkový triumf v mezinárodním finále, které se koná letos v říjnu v Čechách, a sice v Praze a také přímo v hlavním městě piva, v Plzni.
„Pražská regionální kola byla hodně vyrovnaná. Soutěžící nastavili laťku soutěže zase o kus výš,“ komentuje průběh regionálních kol v Praze starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a dodává: „Dokážeme totiž uvařit pivo tak, jak se má vařit, dokážeme dodat pivo tak, jak je třeba, a tak, jak má chutnat. Pokud ale Pilsner Urquell není správně podáván – ve správné sklenici, při správné teplotě, s patřičnou péčí a odbornou znalostí výčepního či barmana, který rozezná pivo s velkým P od piva obyčejného –, je jasné, že zákazníci přicházejí o plný požitek z piva. V soutěži Pilsner Urquell Master Bartender se výčepní a barmani mezi sebou porovnají, mohou vyhrát hodnotné ceny, ale mnoho věcí se také naučí. To je cílem Plzeňského Prazdroje. “

Do soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2010 se přihlásilo 251 českých výčepních a barmanů. Ještě před regionálními koly proběhla internetová kvalifikace, která byla založena na vědomostních otázkách i na důvtipu řešitelů. Do každého regionálního kola postoupilo vždy 35 nejlepších výčepních.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je určená všem ctižádostivým výčepním, barmankám
a barmanům, kteří sdílí nadšení pro své řemeslo a pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. K tomu, aby se z obyčejného výčepního stal mistr světa, je zapotřebí nejen dokonale načepovat pivo. Důležitými argumenty pro vítězství jsou i charismatické vystupování, umění poutavě prezentovat pivo jako jedinečný nápoj, znalosti z oblasti výroby, historie piva a péče o něj.

Postupující z pražských regionálních kol
Veronika Mikésková, Pivnice Konvikt, Praha
Lukáš Svoboda, Pivnice Konvikt, Praha
Richard Kučera, Lokál, Praha
Pavel Kopřivík, Zlatý klas, Praha
Ota Haurythun, U Pinkasů, Praha    Jaroslav Učík, Restaurace U Učíků, Vrchlabí
Radek Wonesch, Malostranská beseda, Praha
Magdalena Zvěřinová, Restaurace U Kovářů, Benešov
Vlastimil Mette, Restaurace U Maminky, Pardubice
Zdeněk Novotný, Velkopopovická Kozlovna, Velké Popovice

Kontakt
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Jiří Mareček
tiskový mluvčí
Plzeňský Prazdroj
724 617 219

Kontakt PR soutěže
Petr Pořízek
Public Relations
Cvetler & Pořízek
602 680 123

x x x

  • S celkovým prodejem 10,5 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2009 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné mezinárodní značky jako Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a téměř 200 úspěšných regionálních a národních značek.

Praha