Začala regionální kola mezinárodní soutěže o nejlepšího výčepního. V Plzni vyhrál Miroslav Vorlík.

15.6.2010 Ocenění

 

„Účastním se již poněkolikáté, vždy s dobrým výsledkem, ale ještě nikdy jsem regionální kolo nevyhrál.“ prohlašuje Miroslav Vorlík. „V národním finále bude opět velká konkurence, ale mojí výhodou je, že znám důvěrně pivovarské prostředí i pivo. Vždyť čepuju přímo v pivovaru,“ dodává Vorlík.

Soupeřové plzeňských barmanů vzejdou z dalších regionálních kol, která budou pokračovat 16. a 17. června v Praze a 18. června v Ostravě. I z nich postoupí vždy pět nejlepších. Společně tak utvoří elitní dvacítku, která se utká 10. srpna v národním finále. S titulem Pilsner Urquell Master Bartender České republiky získá vítěz třídenní zájezd do Dánska s návštěvou loňského vítěze soutěže a pivo na rok zdarma. Hlavní výhrou je ale samozřejmě možnost utkat se o celkový triumf v mezinárodním finále, které se koná letos v říjnu v Čechách, a sice v Praze a také přímo v hlavním městě piva, v Plzni.

„Plzeňské regionální kolo bylo hodně vyrovnané. Ale každý, kdo viděl Miroslava Vorlíka čepovat a slyšel ho o pivu hovořit, nemohl o jeho vítězství zapochybovat,“ komentuje průběh regionálního kola v Plzni starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a dodává: „Dokážeme totiž uvařit pivo tak, jak se má vařit, dokážeme dodat pivo tak, jak je třeba, a tak, jak má chutnat. Pokud ale Pilsner Urquell není správně podáván – ve správné sklenici, při správné teplotě, s patřičnou péčí a odbornou znalostí výčepního či barmana, který rozezná pivo s velkým P od piva obyčejného –, je jasné, že zákazníci přicházejí o plný požitek z piva. V soutěži Pilsner Urquell Master Bartender se výčepní a barmani mezi sebou porovnají, mohou vyhrát hodnotné ceny, ale mnoho věcí se také naučí. To je cílem Plzeňského Prazdroje. “
Do soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2010 se přihlásilo 251 českých výčepních a barmanů. Ještě před regionálními koly proběhla internetová kvalifikace, která byla založena na vědomostních otázkách i na důvtipu řešitelů. Do každého regionálního kola postoupilo vždy 35 nejlepších výčepních.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je určená všem ctižádostivým výčepním, barmankám a barmanům, kteří sdílí nadšení pro své řemeslo a pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. K tomu, aby se z obyčejného výčepního stal mistr světa, je zapotřebí nejen dokonale načepovat pivo. Důležitými argumenty pro vítězství jsou i charismatické vystupování, umění poutavě prezentovat pivo jako jedinečný nápoj, znalosti z oblasti výroby, historie piva a péče o něj.

Postupující:
Miroslav Vorlík, Restaurace Na Spilce, Plzeň
Ronald Steiger, Penzion Na Lukách, Sušice
František Šlapák, Restaurace U Reinerů, Písek
Petr Čapek, U Salzmannů, Plzeň
Miloslav Bělský, Restaurace Sokolovna, Sušice

Kontakt
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Jiří Mareček
tiskový mluvčí
Plzeňský Prazdroj
724 617 219

Kontakt PR soutěže
Petr Pořízek
Public Relations
Cvetler & Pořízek
602 680 123

x x x

  • S celkovým prodejem 10,5 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2009 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné mezinárodní značky jako Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a téměř 200 úspěšných regionálních a národních značek.

Plzeň