Kopeme za fotbal: Nový projekt na podporu regionů

14.7.2010 Udržitelnost a odpovědnost

 

Projekt startuje ve dvanácti regionech po celé České republice. Zúčastnit se mohou kluby III. a IV. třídy a okresního přeboru. V pilotní fázi na Liberecku a Jablonecku, která proběhla v jarní části uplynulé sezóny, se zapojilo 80 procent oslovených celků, tedy 48 týmů.

Každý klub účastnící se projektu získává automaticky kompletní sadu dresů a čerpá další výhody členství. Pro vítěze z jednotlivých regionů jsou navíc připraveny exkluzivní fotbalové zážitky s celky Gambrinus ligy: trénink regionálního mužstva vedený ligovým koučem, den strávený v ligovém klubu či společný trénink s týmem nejvyšší soutěže, který bude korunován modelovým zápasem.

„Fotbal podporujeme především kvůli fanouškům. Ti, co hrají fotbal na nejnižší úrovni, jsou největší srdcaři. Vážíme si jich, stejně jako hráčů Gambrinus ligy a nároďáku,“ říká Jiří Rákosník, manažer Gambrinusu, který projekt realizuje a financuje.

„Vracíme se ke kořenům. Fotbal není jen liga a reprezentace. Fotbal je celonárodní sport a především zábava. Pro úroveň, kde probíhá projekt, to platí dvojnásob. Těší mě také přirozené propojení s Gambrinus ligou,“ uvedl Ivan Hašek, předseda Českomoravského fotbalového svazu, který předá osobně pohár absolutnímu vítězi.

Gambrinus investuje do projektu a jeho podpory desítky milionů korun ročně. Zájemci se mohou do projektu hlásit na adrese www.kopemezafotbal.cz.

Petr Svěcený
Oddělení PR, ředitel
Českomoravský fotbalový svaz
Diskařská 100, 160 17 Praha 6
+420 603 557 790

Jiří Rákosník
Senior Brand Manager Gambrinus
SABMiller – Plzeňský Prazdroj, a.s.
Ovocný trh 8, 110 00 Praha 1
+420 724 618 577

 

 

 

Praha