Tři sestry vařily pivo pro Pilsner Fest

21.7.2010 Akce

 

 

Za pět a půl týdne se spolu s branami Prazdroje otevřou festivalovým návštěvníkům i výčepní kohouty s pivními speciály piv Pilsner Urquell a Gambrinus. Objemy vyčepovaného piva je možné odhadnout na základě loňských čísel, pivovar musí být ale připraven i na mnohem větší zájem. Letos pivovar provedl výrazné změny v nabídce piva a očekává, že se vytočí přes 70 000 piv. Vedle tradiční podoby piv budou na Pilsner Festu nabízeny dva pivní speciály. Nefiltrovaná a nepasterovaná piva Pilsner Urquell a Gambrinus, o která byl velký zájem už minulý rok.

 

Kapela Tři sestry nejprve navštívila varnu Pilsner Urquell. Následovala kontrola barvy a čirosti mladého piva a ochutnávka várky piva určeného pro Pilsner Fest. „I když ještě k finální podobě čeká pivo několik týdnů ležení, už teď mohu říci, že se na tento Prazdroj hodně těším,“ řekl Lou Fanánek Hagen, frontman kapely Tři sestry. Poté se členové kapely Tři sestry přesunuli na varnu Gambrinus, kde zkontrolovali várku piva Gambrinus a společně s Pavlem Horváthem zazvonili symbolicky na zvon, kterým se oznamovalo v minulosti ukončení varního procesu piva.

Pivo se vařilo právě dnes kvůli tradici, která se udržuje už od doby zakladatele pivovaru Josefa Grolla. První várku uvařil 5. října 1842 a poprvé se čepovalo podle záznamů z kronik o pět a půl týdne později na svatomartinských slavnostech 11. listopadu. „Tradiční postup při vaření a dobu ležení dodržujeme dodnes. Proto jsme vařili pivo právě dnes, aby ho lidé mohli ochutnat přesně za pět a půl týdne na Pilsner Festu,“ řekl Pavel Zítek, sládek Plzeňského Prazdroje.

 

Na Pilsner Fest se těší i kapitán FC Viktorie Plzeň a čestný sládek Gambrinusu Pavel Horváth. „Pivo a fotbal mají hodně společného, vždyť Gambrinus je partnerem místního fotbalu i celé Gambrinus ligy. Na Pilsner Festu bude i řada fotbalových fanoušků. I kvůli nim jsem přijal pozvání do pivovaru, abych dohlídl na sládky. Všechny můžu ubezpečit, že pivo bude skvělé!,“ řekl s úsměvem Pavel Horváth, kapitán Viktorie Plzeň.

Bližší informace:
Jiří Mareček, Plzeňský Prazdroj, tel.: 257 287 209, 724 617 219
Roman Binder, AMI Communications, tel.: 234 124 112, 724 012 641

X X X

  • S celkovým prodejem 10,5 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2009 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné mezinárodní značky jako Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a téměř 200 úspěšných regionálních a národních značek.

Plzeň