Na Vánoce by ve Vaší lednici neměl chybět Birell. Vaše návštěvy to ocení.

14.12.2010 Birell

Vánoce, Vánoce přicházejí… a s nimi i návštěvy blízkých a přátel. Ne každý si však o svátcích nebo při novoročních oslavách chce připíjet šampaňským. Nejhůře jsou na tom řidiči, kteří si musejí odepřít i oblíbené pivo a sahají po sladkých nealkoholických nápojích. Místo limonády a džusu by ale 44 % řidičů uvítalo raději nealkoholické pivo. To si dosud mohli vychutnat jen na každé čtvrté návštěvě. Nejoblíbenější je přitom Birell, kterého se ročně vypije v průměru přes tři litry na hlavu.

Nealkoholické pivo, jako je třeba Birell nebo novinka Birell Polotmavý, se stává zajímavou volbou i pro řidičky a ty by si ho na vánoční návštěvě rády dopřály v 18 %. Tento nápoj kromě výjimečné chuti oproti sladkým limonádám a džusům obsahuje v průměru jen polovinu kalorií. Zatímco v jedné deci kolového nápoje nalezneme až 200 kilojoulů, Birell jich má jen 80. Obdobný poměr získáme i srovnáním se slazenými džusy, které mohou mít až 230 kJ nebo s ledovým čajem se 120 kJ. Zbytečné kalorie ženám vadí obecně. Dle průzkumu slazené sycené limonády na Vánoce nechce pít na 94 % z nich.

Ani tradiční káva neudělá příliš radost a opravdu ocenit ji na Vánoce dokáže jen 9,2 % všech dotázaných. Ještě hůře je na tom čaj, který si i v průběhu roku rád dopřeje pouze každý dvacátý respondent.

Kalorické hodnoty konkrétních skupin nápojů v půl litru

Nápoj Energetická hodnota
Birell 80 Kj
Energetické nápoje 190 Kj
Kolové nápoje 200 Kj
Ledové čaje 120 Kj
Džusy 230 Kj

Pozn. uvedené kilojouly jsou maximální hodnotou průměrem v jednotlivých kategoriích ve 100 ml

 

Kontaktní informace pro média:

Vladimír Jurina
Manažer oddělení firemních vztahů a komunikace
Plzeňský Prazdroj
Telefon: (+420) 724 617 886
Email:
www.prazdroj.cz

Lucie Neubergová
Account Manager
Native PR, s. r. o. 
Telefon: (+420) 221 592 450
Email:
www.nativepr.cz

Plzeňský Prazdroj