Do Česka přijel legendární Claret Jug, pohár nejstaršího golfového turnaje na světě British Open

19.5.2011 Pilsner Urquell

 

The Claret Jug, neboli The Golf Champion Trophy, je exkluzivním oceněním každoročně udělovaným špičkovým golfovým hráčům v rámci turnaje British Open. Cena ve tvaru džbánu se udílí již od roku 1873 profesionálním i amatérským hráčům golfu. Jeho cena je prakticky nevyčíslitelná a po České republice se bude pohybovat výhradně v doprovodu strážců.

„Jsme rádi, že díky partnerství dvou prestižních značek Pilsner Urquell a British Open můžeme poprvé v historii představit Claret Jug v České republice., kde obliba golfu rychle roste. Pohár má dlouhou historii a jeho představení v ČR může nejen navodit zcela novou atmosféru na jednotlivých turnajích, kde bude vystaven, ale i dále podpořit celkový zájem o tento ušlechtilý sport,“ uvedl Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje, který sám golf hraje.

British Open, známý také jako The Open Championship nebo krátce The Open, je nejstarší golfovou událostí na světě a řadí se mezi čtyři hlavní golfové akce na světě, tzv. majors. Je prestižní událostí pro nejlepší světové golfisty. Jako jediný z evropských turnajů jej navštívil i sám Tiger Woods. Z významných Čechů nebo hráčů českého původu se jej v roce 2004 zúčastnil česko–německý golfista Alex Čejka, který se probojoval na 60. místo.

The Open je považován za absolutní golfovou špičku. Zavítá na něj více než 200 tisíc návštěvníků a v televizi jej sleduje přes 500 milionů lidí. Turnaj se spojuje s deseti TOP sportovními událostmi světa a jeho partnery jsou výhradně prestižní značky, jako např. exkluzivní hodinky Rolex, výrobce automobilů Lexus či přední značka Plzeňského Prazdroje Pilsner Urquell, která je od roku 2009 partnerem a oficiálním pivem tohoto turnaje.

The Open Championship se každoročně hraje, střídavě na anglických a skotských hřištích, více než 150 let (s výjimkou období obou světových válek). První ročník se odehrál v roce1860 ve skotském Prestwicku a organizátorem turnaje je společnost R&A, jež získala své jméno od The Royal and Ancient golf Club of St Andrews.


Fotografie slavné trofeje i s jejími vybranými držiteli jsou ke stažení zde:

http://www.amic.cz/tiskove-stredisko/pilsner-urquell/fotoarchiv/do-ceska-prijela-legendarni-trofej-claret-jug/

Kde je možné vidět Claret Jug v ČR

Termín

Událost

Místo

Adresa

21. 5.

Turnaj Pilsner Urquell Golf Cup 2011

Golf Resort Karlštejn

Běleč 272, Liteň

22. 5.

Vystavení v Golf Resortu Karlštejn

Golf Resort Karlštejn

Běleč 272, Liteň

23.5.–24. 5.

Vystavení v Návštěvnickém centru plzeňského pivovaru

Návštěvnické centrum Plzeňského Prazdroje

U Prazdroje 7, Plzeň

26.–27. 5.

Vystavení v Golf Resortu Dýšina

Golf Park Plzeň

Horomyslická 1, Dýšina

28.–29. 5.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 – CZECH PGA MEDIA TROPHY – BEROUN

Golf Resort Beroun

Na Veselou 909
Beroun – Závodí

 

Bližší informace:
Vladimír Jurina, Plzeňský Prazdroj, tel. 724 617 886

Poznámky pro editory:

  • S celkovým prodejem téměř 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2010 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem skupiny SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné značky jako Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Grolsch,  Peroni Nastro Azzurro a mnoho dalších úspěšných regionálních značek.

Praha