Třetí řada cykloškoly s Birellem plná bikerských hvězd

2.6.2011 Volba sládků

Podle průzkumů na kole jezdí každý čtvrtý Čech. Proto nejen ti, kteří se chtějí zúčastnit amatérských závodů, ale i úplní začátečníci ocení jednoduché i poloamatérské rady týkající se například techniky a stylu jízdy, přizpůsobení terénu nebo výběru toho správného kola. Kde ale takové informace získat? Dobrá doporučení může dát samozřejmě trenér nebo internetový vyhledávač. Nač ale trávit dlouhé hodiny s koučem nebo brouzdáním na internetu, když vše potřebné od 6. června naleznete v nových dílech birellácké cykloškoly na www.birell.cz?

Moderování série edukativních cyklovideí se tentokrát ujal mistr České republiky v maratonu a mnohonásobný účastník nejznámějších světových etapových závodů Martin Horák. V jednotlivých dílech pak vystoupí také bratři Petr a Tomáš Sulzbacherovi či Marek Rauchfuss. Do natáčení se letos zapojil i dlouholetý lékař našich profesionálních cyklistů MUDr. Karel Martínek, který diváky provede tématy kolem správné výživy při tréninku. Letošní série je věnována jak opakování postupu při správném výběru kola a doplňků, tak i technice jízdy do zatáček, při rychlých sjezdech nebo prudkém stoupání. Opravdovou lahůdku pak mohou čekat všichni cyklističtí nadšenci v díle s příznačným názvem Vyšší pilotáž, který letošní sérii uzavírá. „V době, kdy jsem začínal s profesionální cyklistikou, jsem měl možnost konzultace s předními odborníky u nás. Proto jsem velmi rád, že mohu své zkušenosti takto předat dál všem, kteří se jízdě věnují, i když jen rekreačně,“ uvedl Martin Horák.

Hlavní sezona je sice v plném proudu, na letní výjezd se však můžete ještě stále řádně připravit – cykloškola nabízí desetitýdenního průvodce, se kterým vše zvládnete včas. „Naši fanouškové nám psali o nové díly, ve kterých by jim vystupující cyklistické hvězdy srozumitelnou formou poradily, jak správně bikovat. Do třetí série jsme proto přímo zapojovali diváky a dali jim možnost říci si, co by je zajímalo. Nová cykloškola je tak vlastně společným dílem, uvedla Martina Kuncová, brand manažerka značky Birell.

A na co konkrétně se v nové cykloškole můžete těšit?

  • Základní výběr kola a komponentů
  • 26 nebo 29 palců?
  • Odpružení
  • Základy jízdy na kole
  • Jízda v mokru, blátě, písku
  • Balanc a padání
  • Zatáčka
  • Výjezd
  • Sjezd
  • Vyšší pilotáž

Příjemnou podívanou a léto plné cyklistických zážitků vám přeje Birell!

Kontaktní informace pro média:
Vladimír Jurina
Manažer oddělení firemních vztahů a komunikace
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Telefon: (+420) 724 617 886
E-mail:

Praha