V Benešově se vítězem regionálního kola soutěže o nejlepšího výčepního Pilsner Urquell stal Jaroslav Učík z Vrchlabí

16.6.2011 Ocenění

 

„Soutěže Pilsner Urquell Master Bartender se účastním už popáté, chyběl jsem jen v prvním ročníku. Dnes tu byla dobrá atmosféra a ostrá konkurence, včetně přísné poroty, která ale umí i ocenit, když se výčepnímu daří. Pokaždé se vracím ze soutěže pozitivně nabitý, ne všichni čeští štamgasti totiž umí svého výčepního do očí pochválit. V národním kole bych se chtěl dostat mezi tři nejlepší. Už pět let se snažím profesně se zlepšovat, Lukáš Svoboda je mi velkým vzorem i koučem zároveň,“ řekl vítěz kola Jaroslav Učík, majitel a šéf rodinné restaurace a jinak i velitel dobrovolných hasičů ve Vrchlabí 1.

Benešov přivítal nejlepší výčepní nejen ze středních ale i části severních a východních Čech. Další regionální kola probíhají v tomto týdnu v Plzni, Praze a Brně. I z nich postoupí vždy pět nejúspěšnějších. Společně tak utvoří elitní dvacítku, která se utká v Plzni 4. srpna v národním finále. S titulem Pilsner Urquell Master Bartender České republiky získá vítěz pivo na rok zdarma a také možnost uvařit si společně se sládkem Václavem Berkou vlastní várku piva do své provozovny. Hlavní výhrou je ale samozřejmě možnost utkat se o celkový triumf v mezinárodním finále, které se koná letos na začátku října v Plzni a Praze.

„V tomto regionálním kole nás nejvíce zaujal Jaroslav Učík skromným, ale přesvědčivým vystupováním, perfektním načepováním piva a nadšením pro plzeňské pivo i pro vlastní restauraci, které dal i své jméno. Vloni také zvítězil v regionálním kole a věřím, že letos má velkou šanci v kole národním, rok od roku se totiž zdokonaluje,“ komentoval průběh soutěže v Benešově starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a dodal: „Pilsner Urquell Master Bartender je soutěž pro všechny ctižádostivé výčepní, kteří sdílí nadšení pro své řemeslo a pro plzeňský ležák. K tomu, aby se z obyčejného výčepního stal skutečný mistr, je zapotřebí nejen dokonale načepovat pivo, ale také charismatické vystupování, umění poutavě prezentovat pivo jako jedinečný nápoj a znalosti o správné péči o pivo.“

Do soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2011 se přihlásilo celkem 320 výčepních a barmanů z celé České republiky. Ještě před regionálními koly proběhla internetová kvalifikace, která byla založena na vědomostních otázkách i na důvtipu řešitelů. Do každého regionálního kola postoupilo vždy cca 30-35 nejlepších výčepních.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender všem zájemcům otevírá nové možnosti. Titul nejlepšího výčepního je prestižní nejen pro jeho nositele, ale je i přínosem pro restauraci, kde jeho majitel působí. Prokazatelně zvedá tržby a zajišťuje zájem veřejnosti. Soutěž je výzvou také pro ženy. V loňské konkurenci dalších 250 výčepních z Čech, Moravy a Slezska se v národním kole probojovala na druhé místo Jana Zachariášová z brněnského  VŠK Terč, a svým úspěchem vyvrátila předsudky, že je výčepnictví ryze mužskou záležitostí.

Postupující do celostátního kola:

– Jaroslav Učík, restaurace U Učíků, Vrchlabí

– Tomáš Hrnčíř, Lokál U bílé kuželky, Praha 1

– Magdalena Zvěřinová, restaurace U Kovářů, Benešov

– Marek Macoun, Altánek café-cocktail BAR, Mladá Boleslav

– Jan Vřetionka, hotel Hvězda, Pec pod Sněžkou

 

Bližší informace:
Vladimír Jurina, Plzeňský Prazdroj, tel. 724 617 886

 

Harmonogram 6. ročníku mezinárodní soutěže Pilsner Urquell Master Bartender

28. dubna–27. května: přijímání přihlášek

Začátek června: internetová kvalifikace pro výběr 35 soutěžících do každého ze čtyř regionálních kol

14.–17. června: regionální kola (Plzeň, Praha, Benešov, Brno)

4. srpna: celostátní kolo – národní finále (Plzeň)

4. –5. říjen: mezinárodní finále (Plzeň, Praha)

Poznámky pro editory:

  • S celkovým prodejem 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2010 (včetně zahraničních prodejů) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné značky jako Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro a mnoho dalších úspěšných regionálních značek.

Benešov