Šerpové vynesou pivní sudy na hrad Lukov

19.7.2011 Akce

Každý tým, který dorazí v časovém limitu do cíle, získá 60 piv. Vítězný tým si rozdělí dokonce 240 piv. Jak potvrzuje manažer značky Radegast Marek Málek, o to být první zas tolik nejde:  „Šerpské závody jsou o odvaze, překonání sama sebe a mimořádném zážitku. Ten pocit úspěchu si v cíli užijí všichni, bez ohledu na místo ve výsledkové listině.“

Do boje se 3 kilometry a těžkým nákladem se pustí také dvojice vsetínských hokejistů Dan Vaněk a Pavel Zavrtálek, kteří tuší, že je nečeká nic lehkého. „Náklad je to pořádný, ale věřím, že to půjde. Třeba to pak doporučíme ostatním klukům, jako vhodnou součást přípravy,“ řekl s úsměvem Dan Vaněk.

Radegast Zlínský šerpa odstartuje v Lukově na fotbalovém hřišti v 11 hod. Pro diváky bude připraven doprovodný program v podobě živého hudebního vystoupení, kuželek, hokeje, kohoutích zápasů a dalších atrakcí. Vyhlášení výsledků proběhne v 17 hod.

Radegast Zlínský šerpa je třetím dílem ze seriálu šerpských závodů, které se konají v průběhu léta na Moravě. Unikátní klání odvážlivců už viděla Ostravice v Beskydech a Olomouc. Poslední závod se uskuteční poslední červencovou sobotu v Ostravě.

Poznámky pro editory:

  • V Pivovaru Radegast, který je jedním z nejmodernějších pivovarů v ČR, se vaří pivo od roku 1970.
  • Od roku 1999 je pivovar Radegast součástí největší pivovarské skupiny v České republice společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s.
  • Ročně produkuje přes 2 mil hl. piva při cca 250 zaměstnancích.
  • Pivovar vyrábí pivo typu „klasický český ležák“ a je rovněž výrobcem kvalitního sladu ve vlastní pivovarské sladovně.
  • V roce 2008 uvařil pivovar desetimiliardé pivo.
  • S celkovým prodejem téměř 10 milionů hektolitrů v kalendářním roce 2010 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné mezinárodní značky jako Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a téměř 200 úspěšných regionálních a národních značek.

Kontakt Prazdroj:
Jiří Mareček
tiskový mluvčí
Tel.: 724 617 219


Seven Days Communication Centre:

Média:                                          
Klára Svobodová                            
            
GSM: 00420 739 088 908

Pořadatel:
Seven Days Agency
Náplavní 1,
128 00 Praha 2

Tel./Fax: 00420 220 879 081, GSM: 00420 603 557 070

Zlín