Amatérský fotbal se probouzí k životu, vesnická derby podpoří projekt Kopeme za fotbal

28.7.2021 Gambrinus

Nová sezona se nezadržitelně blíží. Fotbalová hřiště v nižších soutěžích se naposledy zaplnila na podzim roku 2020, následně přišla dlouhá vynucená pauza. A restart soutěží nebude jednoduchý. Kluby se potýkají s ubývající členskou základnou, stejně jako s nedostatkem financí. Reálně hrozí, že některé z fotbalové mapy Česka zmizí. A právě pro snazší návrat do sezony je tu pro amatérské fotbalové kluby projekt Kopeme za fotbal. Každý zapojený klub za sezonu obdrží ceny v průměrné hodnotě 25.000 Kč a pomocí vypsaných grantů může vylepšit areál a pozvat ještě více diváků na zápasy.

„Projekt Kopeme za fotbal dlouhodobě a systematicky pomáhá nejen materiálním vybavením samotným klubům, ale dává si za cíl také zlepšovat komunitní život v obcích. Proto podporujeme tradiční Výkopnou, kterou od nepaměti začínají fotbalové sezony každého týmu a scházejí se na ní lidé z celé obce. Letos navíc těsně před startem amatérských soutěží vypukla 26. července i velká soutěž, takže výkopná může být pojata opravdu ve velkém stylu. Protože kde se hraje, tam to žije,“ říká Jan Odložil, projektový manažer Gambrinus Kopeme za fotbal.

Hlavní cenou bude Gambrinus fotbalový den, výjimečná společenská událost pro široké okolí a po dlouhé covidové pauze také možnost, jak strávit den s atraktivní kombinací fotbal – grilování – hudba a pivo. Kromě vystoupení kapely Wohnout budou na místě různé fotbalové atrakce a možnost soutěžit o originální ceny. Nehraje se ale jen o hlavní výhru. Odměny, které klubům ulehčí a zároveň zpříjemní opětovný fotbalový start, dostane prvních 200 celků. Jedinou podmínkou je přihlášení klubu do hlasování na webu www.kopemezafotbal.cz. Hlasovat může úplně každý v období od 26. července do 23. srpna 2021.

„O mně se ví, že si rád dám pivo i klobásu, prostě pohodičku po fotbale. Tahle kombinace, to je úplný základ na každé vesnici. Všichni kolem fotbalu mají za sebou těžké chvíle, které přinesl covid, a co vím od kamarádů, jsou natěšení, až se zase s touhle kombinací opřou o klandr, podívají se na zápas a tuhle pohodičku si užijí,“ říká Pavel Horváth, tvář projektu Kopeme za fotbal a dodává: „Je super, že někdo taky myslí na kluby na nejnižší úrovni. Pro kluky v týmech, předsedy, sekretáře a trenéry malých oddílů je to úžasná pomoc, ale i zajímavé zpestření. Věřím, že podle hesla projektu to bude žít po celé zemi.“

Výkopnou to ale jenom začíná. Program Kopeme za fotbal připravil pro novou sezonu řadu novinek pro registrované kluby i jejich fanoušky. „Jedno bez druhého by nefungovalo. Fotbal je společenská událost na každé úrovni a my se snažíme dlouhodobě přispívat ke zlepšení podmínek, podporujeme fotbal a díky atraktivním odměnám se snažíme motivovat hráče i jejich příznivce, aby fotbal na vesnicích i malých městech pokračoval,“ říká Jan Odložil.

Výherci hlavní soutěže se podívají do Allianz Areny na zápas Bayernu Mnichov, soutěžit se bude také o letecký zájezd pro celý klub na domácí utkání Chelsea, jako bonus se celá výprava v Londýně setká s Petrem Čechem. „Jednou z cen bude také Okresní derby, při kterém zajistíme hráčům profesionální servis, aby měli péči jako jejich idoly při velkých mezinárodních zápasech. Hodně zajímavou cenou bude taky videorozbor vybraného utkání a hodnocení výkonu všech hráčů od profesionálního skauta. Tradiční odměnou jsou zápasové dresy, míče a samozřejmě pivo,“ doplňuje Jan Odložil.

Projekt Kopeme za fotbal tak chce znovu nastartovat amatérský fotbal, podpořit komunitní život na vesnicích a pokračovat v pomoci fotbalovým klubům vylepšovat jejich zázemí a vybavení. Za 11 let existence projektu investoval pivovar Gambrinus do podpory amatérského fotbalu miliony korun, jen v roce 2020 se jednalo o částku 1 600 000 Kč. „Těší nás, že se i díky našemu přispění zvelebují fotbalové areály, buduje se fotbalová komunita i soudržnost lidí na vesnicích a malých městech,“ dodává Jan Odložil.

Poznámka pro editory:

  • Projekt pivovaru Gambrinus Kopeme za fotbal na podporu amatérského fotbalu letos běží už jedenáctým rokem. Přímo podporuje již více než 1000 fotbalových klubů po celé České republice. V rámci Grantového programu v roce 2020 investoval do zlepšení zázemí i vybavení klubů 1,6 milionu korun. Mimo grantový program mohou kluby získávat odměny v celoroční soutěži i měsíčních soutěžích zaměřených na podporu komunitního života v obcích.
  • S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva
    v regionu a největším exportérem českého piva.