Dárcům krve v Plzni poděkují Viktorka i Gambrinus

9.8.2021 Udržitelnost a odpovědnost

Fakultní nemocnice Plzeň hlásí nedostatek krve, a proto žádá každého, kdo může, aby přišel darovat krev. Pomocnou ruku podává i pivovar Gambrinus a fotbalový klub Viktorie Plzeň. Dárcům jako mimořádnou formu poděkování věnují vstupenky na fotbalový zápas. Viktoriánské srdce pomáhá, přidejte se i vy. Děkujeme za každou kapku!

V letních měsících se nemocnice často potýkají s nedostatkem krve a letos je situace kvůli pandemii covid-19 ještě horší. Mnoho pravidelných dárců je na dovolených a ti, kteří byli očkovaní proti covid-19, mohou darovat krev až s časovým odstupem. Navíc jako vždy v létě roste počet úrazů až o desítky procent oproti běžnému období a prázdniny z tohoto důvodu bývají srovnávány s lyžařskou sezónou.

„Letní měsíce jsou vždy z hlediska krevních zásob komplikované. Běžně se spoléháme na pravidelné dárce, ale máme přísná kritéria. Nejčastějšími omezeními je pravidelné užívání některých léků či chronická onemocnění. Proto hledáme nové a jsme rádi, že jim můžeme díky Gambrinusu a Viktorii Plzeň poděkovat mimořádnou odměnou. Oceňujeme iniciativu našich partnerů a každému, kdo přijde darovat krev, jsme vděčni,” říká Václav Šimánek, ředitel fakultní nemocnice Plzeň.

Řekli jsme si, že musíme pomoct!

Fotbalový klub Viktoria Plzeň a pivovar Gambrinus se vzhledem k této situaci rozhodly společně poděkovat dárcům. Každý, kdo přijde darovat krev od pondělí 9.8. do pátku 20.8. do FN Plzeň, dostane dvě vstupenky na domácí zápas Viktorie Plzeň s Karvinou, který se bude hrát o víkendu 21.8./22.8. (konkrétní termín bude upřesněn). Na místě si bude moci vychutnat během utkání čepované pivo Gambrinus. Voucher na dvě piva zdarma obdrží při vstupu na stadion.

 „S Fakultní nemocnicí v Plzni spolupracujeme na různých projektech dlouhodobě, proto jsme se rozhodli pomoci i v současné situaci. Každý dárce je potřeba a my jim chceme naší akcí poděkovat, že pomáhají zachraňovat životy,” říká Oliver Jáchymovský, manažer značky Gambrinus.

„Snažíme se dlouhodobě pomáhat, i proto chceme nyní vyzvat všechny naše fanoušky, aby se k nám přidali a šli darovat krev, kterou ve Fakultní nemocnici nutně potřebují. Odměnou pro všechny určitě bude dobrý pocit, že můžeme pomoci někomu zachránit život, a navíc od nás obdrží dvě vstupenky na fotbal do Doosan Areny,“ říká za klub jeho mluvčí Václav Hanzlík. „Jsem velmi rád, že se nám ozvala i řada skalních fanoušků, kteří se hodlají k výzvě přidat. Cílem je, aby je následovali i další,“ vyzývá fanoušky.

Děkujeme za každou kapku!

Viktoria Plzeň a Gambrinus společně pomáhají dlouhodobě. V minulosti společně uskutečnily například projekt Plzeňští Hrdinové či Gambrinus a Viktorka vrací pomoc Plzeňákům (zařízení návštěvní místnosti na Onkologické a radioterapeutické klinice FN Plzeň), nedávno zase připravily pro fanoušky hlasování o největší momenty klubové historie, které budou vyvedeny na limitované edici plechovek. V plánu jsou do budoucna i další zajímavé a charitativní projekty.

 

KDE DAROVAT?

Transfuzní oddělení FN Plzeň

1. listopadu 12, Plzeň, 301 00

Po:      6:30 – 12:00

Út:       6:30 – 12:00

St:       6:30 – 12:00, 13:00 – 17:00

(12:00 – 13:00 POLEDNÍ PAUZA)

Čt:       6:30 – 12:00

Pá:      6:30 – 12:00

 

JAKÉ JSOU PODMÍNKY?

Prosím pročtěte si podmínky, za kterých lze darovat. Děkujeme.

Více ZDE: https://to.fnplzen.cz/node/1650

 

KONTAKT PRO MÉDIA:

Mgr. Gabriela Levorová

mluvčí FN Plzeň

702 204 497

 

Mgr. Václav Hanzlík

Ředitel komunikace FC Viktoria Plzeň

602 168 063

 

Poznámky pro editory:

  • S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj získal v letech 2019 a 2020 v žebříčku Byznysu pro společnost TOP Odpovědná firma nejvýznamnější ocenění – Trendsetter za to, že dlouhodobě v Česku udává směr v oblasti udržitelnosti a přináší nové inspirativní podněty k odpovědnosti v podnikání.