Hokejisti v pražském metru připomněli zahájení olympijských her

8.2.2022 Pilsner Urquell

Hokejisti a krasobruslařský pár na kolečkových bruslích mezi cestujícími v soupravě metra, rychlobruslař na nástupišti, skokan na lyžích na eskalátoru. Takové obrázky se v sobotu odpoledne nabízely cestujícím na lince C pražského metra. Akce, která se odehrávala pod taktovkou Pilsner Urquell, měla za cíl podpořit české sportovce na zimních olympijských hrách v Pekingu. Happeningu se zúčastnily i známé sportovní osobnosti jako Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, nebo Ondřej Moravec.

Akce proběhla odpoledne na lince C pražského metra mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Kobylisy. Na cestující čekala řada výjevů ze zimních sportovišť, ale i několik překvapení. Třeba pod maskou hokejového brankaře se po celou dobu skrýval olympijský vítěz v desetiboji a populární moderátor Roman Šebrle. „Moc rád jsem se do happeningu zapojil. Pravidelně držím našim sportovcům palce na všech vrcholných akcích a jsem hrdý na každého z nich. Sám totiž vím, jaké úsilí za přípravou na olympiádu stojí,“ říká Roman Šebrle.

U příležitosti zahájení zimních olympijských her v Pekingu akci zorganizoval Pilsner Urquell. Namísto zlatých medailí cestujícím rozdával limitovanou edici svých zlatých plechovek, které jsou k dostání i ve vybraných obchodních řetězcích a společně se sportovci letěly také do Pekingu. „Čeští sportovci, stejně jako Pilsner Urquell, dlouhodobě skvěle reprezentují naši zemi v zahraničí a na jejich úspěchy jsme právem hrdí. To jsme chtěli naší aktivitou v metru zdůraznit,“ doplňuje Kateřina Hašková, Brand Manager Pilsner Urquell.

Kromě Romana Šebrleho se na místě objevila i olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová nebo biatlonista Ondřej Moravec. Sobotní událost proběhla ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, jehož zástupci na místě dohlíželi na bezpečnost a hladký průběh akce bez dopadů na běžný provoz metra.

 

Poznámky pro editory

  • Hrdým partnerem Českého olympijského týmu je Pilsner Urquell od 2002, kdy byly ZOH v Salt Lake City.
  • Limitovaná edice zlatých plechovek bude k dispozici po dobu ZOH nebo do vyprodání zásob.