Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelné Katce Křečkové z Prahy získat kolo

31.5.2018 Udržitelnost a odpovědnost

Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projektu, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 21 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Jednou z nich je i Katka Křečková z Prahy, kterou v dětství potkala vážná nemoc kostní dřeně a má za sebou mnoho operací. Přestože je berle jejím každodenním pomocníkem, má nezdolnou chuť a vůli dělat pro své tělo i duši mnohem více. Jejím snem je jezdit závody na kole.

Katka si z projektu přeje získat městské kolo holandského typu, pohodlné nejen díky koženému odpruženému sedlu, protože chůze je pro ni obtížná. „Pěšky toho moc neujdu, kolo je pro můj handicap mnohem vhodnější. A navíc při jízdě na kole na mě ostatní nemusí tak dlouho čekat, jako když jdeme pěšky,“ říká Katka Křečková, která se těší, až bude jezdit na kole se svými syny, kteří, jak Katka říká, mají energie na rozdávání.

„Kamarádka, která mi pomáhala s přihláškou do projektu, brávala na projížďky na kole i mé syny, ale já jsem s nimi jezdit nemohla,“ dodává Katka a vzpomíná na svoje dětství, kdy se chtěla vyrovnat svým dvěma bratrům, avšak nemoc ji v tom bránila. „Chci zkusit, jestli zvládnu závod na kole. Zatím mi stačí zúčastnit se a dojet do cíle. A pak se uvidí. Bude to pro mě odrazový můstek,“ vyslovuje své přání Katka, která pracuje jako asistentka obchodního oddělení.

Smyslem projektu Nezastavitelní je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali, a tím pomohli handicapovaným. Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého, kdo projde bránou, dá Birell prostředky na nákup sportovního vybavení pro handicapované.

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným, ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na ragby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že lidé se chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj handicap, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných ambasador projektu Jiří Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos handicapovaným rozdá například monoski, skibob se třemi lyžemi, lehokolo či teleskopickou sedlovku ke kolu. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 handicapovaným lidem v České republice a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily statisíce lidí.

Katce Křečkové můžete k získání kola na některé ze zastávek speciální Birell brány na pomoc Nezastavitelným, která bude rozmístěná postupně na celkem šesti atraktivních místech České republiky. Pomoci můžete také přispěním na Konto Bariéry nebo zakoupením dárku z e-shopu projektu Nezastavitelní. Více o projektu a seznam bran na www.nezastavitelni.cz.

Poznámky pro editory
Značka Birell je nejprodávanějším nealko pivem v České republice a lídrem celé kategorie nealkoholických piv. Na českém trhu je už 27 let.
Dokonalou pivní chuť Birellu oceňují nejen spotřebitelé, ale úspěchy také sklízí na tuzemských i světových soutěžích.
Posledními úspěchy v ČR jsou zlaté medaile ze soutěží České pivo roku 2016 (Birell Světlý), Zlatý pohár PIVEX 2017 (Birell Polotmavý) a Zlatý pohár PIVEX 2018 (Birell Světlý a Birell Pomelo)
V roce 2017 získal Birell Světlý zlatou medaili v prestižní britské soutěži The International Brewing Awards, považované za „pivní Oscary“.

Kontakt:
Jitka Němečková
Plzeňský Prazdroj
731 193 191