Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelné Šárce Pejlové z Dobříše získat speciální kolo

29.5.2018 Udržitelnost a odpovědnost

Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projektu, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 21 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Jednou z nich je i Šárka Pejlová z Dobříše u Příbrami, která při vážném úrazu přišla o pravou ruku. Nejdřív si myslela, že s protézou toho moc nezvládne. Po pár letech už jezdila na kole. Kromě cyklistiky by také chtěla hrát florbal.

Šárka si z projektu přeje získat speciálně upravené kolo s protišlapací brzdou a bez ovládacích prvků na řídítkách, aby nemusela za psem a dětmi svých kamarádů, se kterými tráví hodně času, jen běhat. „Pohyb mi byl, společně s hudbou, vždy blízký. Dřív jsem hrála basket a tenis a bavily mě různé týmové sporty. Potřebuji se hýbat, aby záda a vůbec celé tělo nebolelo,“ říká Šárka, která se každý den snaží přiblížit věcem, o kterých si myslela, že je už nikdy nezvládne. „Snažím se na sobě pracovat, chci být samostatná a soběstačná. A chci sportovat,“ doplňuje nadšeně Šárka.

Smyslem projektu Nezastavitelní je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali, a tím pomohli handicapovaným. Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého, kdo projde bránou, dá Birell prostředky na nákup sportovního vybavení pro handicapované.

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným, ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na ragby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že lidé se chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj handicap, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných ambasador projektu Jiří Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos handicapovaným rozdá například monoski, městské kolo holandského typu, skibob se třemi lyžemi, lehokolo či teleskopickou sedlovku ke kolu. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 handicapovaným lidem v České republice 
a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků 
se do projektu zapojily statisíce lidí.

Šárce Pejlové můžete k získání kola na některé ze zastávek speciální Birell brány na pomoc Nezastavitelným, která bude rozmístěná postupně na celkem šesti atraktivních místech České republiky. Pomoci můžete také přispěním na Konto Bariéry nebo zakoupením dárku z e-shopu projektu Nezastavitelní. Více o projektu a seznam bran na www.nezastavitelni.cz.

Poznámky pro editory
Značka Birell je nejprodávanějším nealko pivem v České republice a lídrem celé kategorie nealkoholických piv. Na českém trhu je už 27 let.
Dokonalou pivní chuť Birellu oceňují nejen spotřebitelé, ale úspěchy také sklízí na tuzemských i světových soutěžích.
Posledními úspěchy v ČR jsou zlaté medaile ze soutěží České pivo roku 2016 (Birell Světlý), Zlatý pohár PIVEX 2017 (Birell Polotmavý) a Zlatý pohár PIVEX 2018 (Birell Světlý a Birell Pomelo)
V roce 2017 získal Birell Světlý zlatou medaili v prestižní britské soutěži The International Brewing Awards, považované za „pivní Oscary“.

Kontakt:
Jitka Němečková
Plzeňský Prazdroj
731 193 191