Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelné Zuzaně Řehové z Turnova získat handbike

10.5.2018 Udržitelnost a odpovědnost

Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projekt, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 22 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Jednou nich je také Zuzana Řehová z Turnova, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou. Její sportovně založené děti ji však ke sportu neustále motivují.

Zuzana si z projektu přeje získat handbike, aby mohla jezdit s rodinou na výlety, a aby si zdokonalila fyzičku. „Sama zvládnu ujít jen 100 metrů, proto by mi handbike moc pomohl, abych byla mobilnější. Mám sportovně založené děti, a budu šťastná, když budu moct sportovat s nimi,“ říká Zuzana Řehová, která by se jednou chtěla podívat do Kanady a zajet Handy kvadriatlon nebo jiný větší závod. „Chtěla bych motivovat ostatní a ukázat jim, že vždy existuje způsob, jak začít sportovat,“ dodává Zuzana, která plánuje například založení kroužku stolního tenisu pro děti.

Smyslem projektu Nezastavitelní je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali, a tím pomohli handicapovaným. Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého, kdo projde bránou, dá Birell prostředky na nákup sportovního vybavení pro handicapované.

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným, ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na ragby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že lidé se chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj handicap, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných ambasador projektu Jiří Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos handicapovaným rozdá například monoski, městské kolo holandského typu, skibob se třemi lyžemi, lehokolo či teleskopickou sedlovku ke kolu. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 handicapovaným lidem v České republice a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily statisíce lidí.

Zuzaně Řehové můžete pomoci přímo v jejím regionu 11. – 12. srpna, kdy bude Birell brána umístěna na hlavní stezce na Ještěd u chaty Ještědka nebo v sousedním regionu o týden dříve 4. – 5. srpna v Peci pod Sněžkou na hlavní trase přes Obří důl na Sněžku. Během léta budou brány na pomoc Nezastavitelným rozmístěné postupně na celkem šesti místech České republiky. Více o projektu a možnostech pomoci Nezastavitelným najdete na www.nezastavitelni.cz.

Poznámky pro editory
Značka Birell je nejprodávanějším nealko pivem v České republice a lídrem celé kategorie nealkoholických piv. Na českém trhu je už 27 let.
Dokonalou pivní chuť Birellu oceňují nejen spotřebitelé, ale úspěchy také sklízí na tuzemských i světových soutěžích.
Posledními úspěchy v ČR jsou zlaté medaile ze soutěží České pivo roku 2016 (Birell Světlý), Zlatý pohár PIVEX 2017 (Birell Polotmavý) a Zlatý pohár PIVEX 2018 (Birell Světlý a Birell Pomelo)
V roce 2017 získal Birell Světlý zlatou medaili v prestižní britské soutěži The International Brewing Awards, považované za „pivní Oscary“.

Kontakt:
Jitka Němečková
Plzeňský Prazdroj
731 193 191