Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelnému Martinovi z Hradce Králové získat elektrokolo

10.5.2018 Udržitelnost a odpovědnost

Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projekt, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 22 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Jedním z nich je také Martin Hýbner z Hradce Králové, který musel ve svých 19 letech kvůli vážné nemoci podstoupit amputaci levé nohy.

Martin si z projektu přeje získat elektrokolo, aby se mohl podívat na místa, kam se dříve nedostal – do přírody, na hory, po památkách. „Moc rád podnikám výlety, ale nyní jsem dost závislý na autu a pěšky se na vzdálenější místa nedostanu. Navíc mám rád aktivní pohyb, hlavně v létě, kdy je kolo ideálním dopravním prostředkem,“ říká Martin Hýbner, velký sportovec, kterému bylo krátce po amputaci jasné, že by bez pohybu nemohl fungovat. „Mám toho hodně, hraji volejbal sedících, v zimě sledge hokej, lyžuji, chodím plavat a stále něco vymýšlím,“ dodává nadšeně Martin.

Smyslem projektu Nezastavitelní je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali, a tím pomohli handicapovaným. Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého, kdo projde bránou, dá Birell prostředky na nákup sportovního vybavení pro handicapované.

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na ragby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že se lidé chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj handicap, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných ambasador projektu Jiří Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos handicapovaným rozdá například monoski, městské kolo holandského typu, skibob se třemi lyžemi, lehokolo či teleskopickou sedlovku ke kolu. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 handicapovaným lidem v České republice a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily statisíce lidí.

Martinovi Hýbnerovi můžete pomoci přímo v jeho regionu 4. – 5. srpna, kdy bude Birell brána umístěna v Peci pod Sněžkou na hlavní trase přes Obří důl na Sněžku nebo 18. – 19. srpna v Adršpašsko-teplických skalách. Během léta budou brány na pomoc Nezastavitelným rozmístěné postupně na celkem šesti místech České republiky. Více o projektu a dalších možnostech, jak Nezastavitelným pomoci, najdete na www.nezastavitelni.cz.

Poznámky pro editory
Značka Birell je nejprodávanějším nealko pivem v České republice a lídrem celé kategorie nealkoholických piv. Na českém trhu je už 27 let.
Dokonalou pivní chuť Birellu oceňují nejen spotřebitelé, ale úspěchy také sklízí na tuzemských i světových soutěžích.
Posledními úspěchy v ČR jsou zlaté medaile ze soutěží České pivo roku 2016 (Birell Světlý), Zlatý pohár PIVEX 2017 (Birell Polotmavý) a Zlatý pohár PIVEX 2018 (Birell Světlý a Birell Pomelo)
V roce 2017 získal Birell Světlý zlatou medaili v prestižní britské soutěži The International Brewing Awards, považované za „pivní Oscary“.

Kontakt:
Jitka Němečková
Plzeňský Prazdroj
731 193 191