Leopold Sulovský podpoří hendikepované na Pustevnách. Pomoci může i veřejnost.

5.7.2017 Udržitelnost a odpovědnost

Na Pustevnách vyroste každý den od středy 5. července do soboty 8. července od 10:00 do 18:00 hodin speciální brána. Ta je součástí čtvrtého ročníku projektu Nezastavitelní, který pomáhá hendikepovaným. Za každého, kdo branou projde, proběhne nebo projede na kole, přispěje Birell na účet Nezastavitelných částkou 5 Kč. Lidé tak přispějí svým pohybem. Na Pustevny dorazí i senátor Leopold Sulovský, bývalý špičkový horolezec a první Čech na Mount Everestu. Českým ambasadorem projektu je paralympionik Jiří Ježek. Projekt Nezastavitelní podporuje Birell.

Na Pustevnách se představí i dva Nezastavitelní z letošního ročníku Jiří Korenný a Věra Křenková. Jiří Korenný má od narození obrnu pravé ruky. Rád by z projektu Nezastavitelní získal speciálně upravené kolo. Odmalička hraje fotbal, aktivně běhá a do budoucna má v plánu zdolat Kilimandžáro. Na Pustevny dorazí i Věra Křenková. Při jízdě v traktoru jí vlečka poranila nohu, o kterou nakonec přišla. Chtěla by dostat speciálně opravené kolo, na kterém by ráda objela všechny cyklostezky na Moravě. Kromě průchodu nebo průjezdu branou mohou lidé ještě přispět libovolnou částkou u kasičky u bran nebo přímo na speciální účet Konta Bariéry. Letošní novinkou je možnost zakoupit originální dárky na webu Nezastavitelni.cz a přispět tak na speciální konto.

Díky Birellu, který projekt Nezastavitelní podporuje, mohou hendikepovaní zase aktivně sportovat, zapojit se do života a plnit si své sny. Aby si mohli své vytoužené sny vyplnit, potřebují upravená kola, handbiky nebo speciální sportovní vybavení. V předcházejících letech získalo finanční podporu 25 Nezastavitelných v celkové výši 1,94 milionu korun. Jen loni projelo branami skoro 200 000 lidí.
Více o projektu a seznam dalších bran je na webu www.nezastavitelni.cz.