Lidé v kraji přejí Bezručově chatě. Rozhodli o tom svými hlasy v programu Radegast lidem.

2.11.2016 Radegast

Důležitou součástí grantového programu Radegast lidem je tradičně veřejné hlasování. V něm mohou místní obyvatelé rozhodnout, které projekty k ochraně a rozvoji Beskyd považují za nejlepší. Mezi několika tisíci hlasy získal největší podporu Klub českých turistů, který vybaví Bezručovu chatu na Lysé hoře lisem na odpady. Projekt tak i díky podpoře vřejnosti letos získal z programu Radegast lidem 200 tis. Kč.   

V letošním roce získalo grant z programu Radegast lidem 9 organizací, jejichž nápady vyhodnotila grantová komise jako nejpřínosnější. Všechny pak postoupily do veřejného hlasování, kde se ucházely o přízeň obyvatel regionu.

Význam hlasování vyzdvihl ředitel pivovaru Radegast Ivo Kaňák: „Před pár dny jsem dostal na stůl výsledky průzkumu, který jsme si nechali zpracovat renomovanou agenturou ppm factum research. Vyplývá z nich, že Radegast patří mezi top 3 společnosti, které lidé v Moravskoslezském kraji považují za nejpřínosnější pro region. Jsem přesvědčen, že se tak vyslovili nejen díky našemu skvělému pivu, ale také díky tomu, že pravidelně podporujeme region prostřednictvím našeho grantového řízení a dáváme místním lidem možnost do toho formou hlasování mluvit.“

Největší podpoře se u veřejnosti těšil Klub českých turistů, který získal od Radegastu grant na nákup lisu na odpady pro Bezručovu chatu. Veřejnost svými hlasy významně podpořila i projekt vybudování toalet na Prašivé a šachisty z Beskydského šachového klubu.

Seznam projektů podpořených v grantovém programu Radegast lidem 2016

Organizace Projekt
Klub českých turistů Řešení odpadového hospodářství Bezručovy chaty
Klub českých turistů Beskydy Chata prašivá – veřejné WC s využitím dešťové vody
Beskydská šachová škola 38. ročník Turnajů šachových nadějí
ČSOP Salamandr Mokřady – zdroj vody pro Beskydy
Dětský folklorní soubor Ostravička 23. mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek
Klub 3xTOP.cz Speciální trasy a servisní místa pro cyklisty
Městská knihovna Havířov Seriál ekologických přednášek a akcí
ZOO Ostrava Interaktivní zařízení s hlasy našich zvířat
ZO ČSOP Orchidea Valašsko Ochrana a propagace čápa černého v Beskydech

 

Poznámky pro editory

  • V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti. Nyní je pivovar Radegast součástí společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s.
  • S celkovým prodejem téměř 10 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2015 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

 

Kontakt:
Vladimír Jurina
Plzeňský Prazdroj
724 617 886

Plzeňský Prazdroj na sociálních sítích:
Twitter https://twitter.com/Prazdroj1
LinkedIN https://www.linkedin.com/company/plzensky-prazdroj
Youtube http://www.youtube.com/user/PlzenskyPrazdroj1

(Nošovice)