Na Lipně se bude fandit, sportovat i pomáhat handicapovaným.

10.8.2016 Udržitelnost a odpovědnost

Přenosy na velkoplošných obrazovkách, kulturní i sportovní vyžití, skvělá atmosféra. To vše nabízí olympijský park v Lipně. Od čtvrtku 11. do neděle 14. srpna ale nepůjde jen o olympiádu. Každý, kdo si přijede na Lipno zasportovat nebo fandit českým sportovcům, může zároveň pomoci Nezastavitelným. Tedy 11 handicapovaným lidem, se kterými se život nemazlil, ale kteří mají i přesto sílu žít znovu aktivně. K tomu potřebují vybavení, jako je třeba handbike či monoski.

Jak můžete 11 Nezastavitelným pomoci? Úplně jednoduše! Na cyklostezce při vjezdu do přístavu Landal Marina Lipno vyroste brána Nezastavitelných. Birell motivuje k aktivnímu trávení volného času, a proto za každého, kdo branou projde, věnuje 5 Kč. Brána bude aktivní vždy v čase 10 – 18 hod. a pomoct tak můžete např. i Kateřině Kroupové, se kterou se život nemazlil. Je od malička nevidomá a o zbytek zraku, který jí ještě zůstal, pomalu přichází taky. Je ale Nezastavitelná a nevzdává se. Ráda by získala dvojkolo.

Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz

Jméno: Kateřina Kroupová
Rok narození: 1983
Bydliště: Olomouc
Co je potřeba: Dvojkolo 

Díky předčasnému narození jsem od malička nevidomá. Nějaký zrak zachovaný mám, ale postupně ubývá a v budoucnu o něj můžu kdykoliv přijít. Ani chybějící zrak mě ale nemůže zastavit. Miluju bláznivé nápady, sport a ráda bych od projektu Nezastavitelní získala dvojkolo, na kterém chceme s manželem projet celé Česko.“