Nezastavitelní míří do Adršpachu. Lidé mohou přispět svým pohybem.

26.7.2017 Udržitelnost a odpovědnost

Již tento čtvrtek 27. července v 10:00 hodin vyroste v Adršpašsko-teplických skalách čtvrtá Birell brána projektu Nezastavitelní. Návštěvníci mohou pomoci svým pohybem. Za každého, kdo branou projde, přispěje Birell na účet Nezastavitelných částkou 5 Kč. Výslednou částku, získanou u sedmi bran, Birell rozdělí mezi 13 Nezastavitelných, aby mohli opět sportovat, zapojit se aktivně do života a plnit si své sny.

Brána bude stát před hlavním vchodem do Adršpašsko-teplických skal z Dolního Adršpachu od čtvrtku 27. července do neděle 30. července, vždy od 10:00 do 18:00 hodin. V sobotu 29. července ve 14:00 hodin se navíc lidé mohou u brány setkat se třemi Nezastavitelnými a podpořit je osobně nebo si s nimi zkusit jízdu na speciálním cyklistickém trenažéru.

Na kontě Nezastavitelných je nyní více než 240 000 Kč a lidé v Adršpachu mohou přidat další. Výslednou částku, získanou na sedmi branách, Birell rozdělí mezi třináct Nezastavitelných, aby mohli opět aktivně sportovat a splnit si své sny. K tomu potřebují upravená kola, handbiky nebo speciální sportovní vybavení.

Projekt Nezastavitelní organizuje již čtvrtým rokem značka Birell. Českým ambasadorem projektu je paralympionik Jiří Ježek. Více o projektu a seznam dalších bran je na webu www.nezastavitelni.cz.

Medailonky třech Nezastavitelných, kteří přijedou k bráně v sobotu 29.7. ve 14:00:

Jiří Korenný
Hodně sportuji a rád bych se v tom trochu posunul dál. Mám obrnu pravé ruky a speciálně upravené kolo by mi v tom určitě pomohlo. S takovým kolem bych mohl vyjet i tam, kam to zatím nešlo.

Rozhodně nejsem ten typ, co si sedne někam do kouta a lituje se, jak je všechno špatné. Mám rád výzvy, pořád se snažím srovnávat se zdravými sportovci a dorovnat se jim. Odmalička hraji fotbal, aktivně běhám a do budoucna mám v plánu zdolat Kilimandžáro.

Roman Ulč
Když mi bylo 23 let, došlo u nás v práci k chemické havárii. Měl jsem poleptaný celý obličej, o jedno oko jsem přišel v podstatě hned a na to druhé vidím jen málo. Lékařům se později podařilo mi zrak (oproti původnímu stavu) částečně zlepšit. V současné době už se ale nikomu do žádné operace nechce. Absolvoval jsem jich 23 nebo 24.

Chtěl bych se vrátit k aktivnímu životu. Dřív jsem hrál florbal a věnoval se atletice. Přál bych si dvojkolo, na kterém bych mohl jezdit s manželkou. Spolu s dcerou bychom tak mohli pořádat rodinné cyklovýlety.

Lucie Sapoušková
Jsem taková rarita. Od narození mám srdce na pravé straně a všechny orgány v mém těle jsou zrcadlově obrácené. Vidět to sice není, ale projevuje se to sníženou fyzickou výdrží. Jen pro ilustraci, zkuste si představit, že si dáte na hlavu igelitový pytlík, do kterého uděláte tři malé dírky a vyběhnete takhle do třetího patra….

Ráda bych si pořídila elektrokolo, abych mohla vyrážet na projížďky se svým čtyřletým synem. V okolí našeho bydliště je kopcovitý terén, který bych na normálním kole nikdy nezvládla „ušlápnout“.

Host:
Místostarosta města Teplice nad Metují – Mgr. Radim Války.