Nezastavitelným pomohou poprvé vodáci

26.7.2016 Udržitelnost a odpovědnost

Cyklisté, běžci, turisté. Ti všichni už měli letos v létě šanci pomoci 11 handicapovým k návratu do aktivního života. Teď přichází poprvé příležitost i pro vodáky. Od úterý 26. až do neděle 31. července, vždy od 10 do 18 hod. totiž vyroste na Vltavě v Českém Krumlově brána Nezastavitelných. Každý průjezd lodi = vyšší šance pro handicapované získat potřebné vybavení k tomu, aby mohli znovu sportovat. Jednou z Nezastavitelných je i Irena Havlová, kterou komplikace po operaci měly dle slov lékařů do konce života odkázat na lůžko. Irena se ale nevzdala a dnes ujde s chodítkem několik kilometrů. Přála by si získat plavecké kurzy a speciální pomůcky, které jí pomáhají zůstat stále v pohybu.

Jak můžete pomoci? Přímo v historickém centru Českého Krumlova, který je zapsán na seznamu památek UNESCO, na sjízdném jezu Mrázkův mlýn, vyroste speciální brána Nezastavitelných. Birell, který je pořadatelem projektu Nezastavitelní, motivuje k aktivnímu trávení volného času, a proto za každého, kdo se odhodlá usednout na jakékoli plavidlo a projede touto branou, věnuje 5 Kč na sportovní vybavení pro vybrané handicapované, kteří chtějí být opět aktivní. Tedy i pro Irenu.

Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz. 

Jméno: Irena Havlová
Rok narození: 1970
Bydliště: Sušice
Co je potřeba: Plavecké pomůcky 

„Z operace krční páteře se vyvinul zhoubný nádor, který mi poškodil míchu. Nastaly komplikace a vypadalo to, že do konce života budu upoutána na lůžko. S tím jsem se ale nemohla smířit. Jako Nezastavitelná můžu ukázat, že i když prognóza vypadá beznadějně, jde o to nevzdávat se. Plavecké kurzy, které bych chtěla díky Nezastavitelným získat, mě posunou dál a udrží v pohybu.“