Pivní SandÁLE z módy jen tak nevyjdou!

3.8.2022 Volba sládků

Slunce, pláže, zahrádky … a SandÁLE! Teprve teď je léto kompletní. Lehký svrchně kvašený Ale, který v srpnu nabízí vybrané tuzemské hospody v rámci Volby sládků, je plný chmelu a přesto osvěžující. Už v prvním doušku zaznívají svěží tóny grapefruitu a lesního ovoce. SandÁLE vchází do českých restaurací!

Ve více než tisícovce restaurací po celé republice se bude v srpnu čepovat pivo s příznačným názvem SandÁLE. Svrchně kvašený letní Ale je osvěžující lehké pivo s americkými kořeny, ideální pro horké letní dny.

„Lehký letní Ale mohli příznivci Volby sládků ochutnat už před pěti lety. Patří tak k nejstarším recepturám, které jsou součástí Volby sládků do dnešních dní. Protože ale každé léto přináší nové zážitky, i my pokaždé drobně pozměníme recepturu, složení sladů a chmelů a vznikne unikátní pivo ideální na letní posezení s přáteli,“ říká manažer Volby sládků Tomáš Drahoňovský.

Jde o světlé, svrchně kvašené, nefiltrované pivo s bohatou chmelovou vůní a chutí s tóny grapefruitu a lesního ovoce. Pro jeho výrobu byly použity plzeňský a mnichovský slad a americké chmely odrůd Chinook, Simcoe a Amarillo. Obsah alkoholu dosahuje 4,1 % a hořkost pak hodnoty 31 IBU.

Letní Ale SandÁLE bude k mání pouze čepovaný a fanoušci speciálních piv si mohou najít nejbližší výčepní místo na stránkách volbasladku.cz.

Poznámka pro editory:
• Program Volba sládků přináší každý měsíc nový pivní speciál a přispívá k rozmanitosti českého pivního trhu.
• Plzeňský Prazdroj tento speciální program spustil v květnu 2015 a přinesl do více než 1350 hospod už přes 50 druhů pivních speciálů.
• Piva typu Ale se vyrábějí s použitím kvasinek svrchního kvašení, které na rozdíl od kvasinek spodního kvašení fermentují pivo při vyšších teplotách, rychleji a produkují významnější množství vedlejších kvasných produktů, jako jsou estery či fenoly. Ty pak dávají pivu typický ovocný či kořenný nádech. Piva Summer Ale jsou lehčí a méně alkoholická piva tohoto typu, vhodná pro horká letní období.