Pomozte handicapovaným v Českém Švýcarsku. Dvojnásobně!

15.6.2016 Udržitelnost a odpovědnost

V sobotu 18. a v neděli 19. června vždy od 10 do 18 hod. může každý pomoci svým pohybem handicapovaným, kteří se zapojili do projektu Nezastavitelní. A tentokrát dvojnásobně!

Stačí vyrazit s přáteli či rodinou na výlet k Pravčické bráně. Na jedné z hlavních turistických cest vedoucí z Mezní louky tam vyroste speciální brána s počítadlem. Ta obvykle přičítá 5 Kč za každého, kdo pod ní projde, a ty věnuje Birell na pomoc handicapovaným. O víkendu to ale bude jinak!  Dalších 5 Kč totiž věnuje síť outdoorových prodejen HUDYsport a.s., která vyrazila do světa právě z Hřenska. Každý průchod bránou tak bude mít v Českém Švýcarsku hodnotu 10 Kč.

Získat vysněné vybavení může například i milovnice tance Michaela Rutteová z Liberce. Auto, kterým jela z jejich prvních velkých tanečních závodů, mělo nehodu a od té doby je na vozíku. Ráda by se vrátila k aktivnímu sportu a získala speciální kolo.

Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz.

Jméno: Michaela Rutteová
Rok narození: 1986
Bydliště: Liberec
Co je potřeba: Handbike

Když mi bylo čerstvě 17, vraceli jsme se s taneční skupinou z našich prvních velkých závodů. Řidič usnul za volantem a sjel z dálnice. Nikomu se skoro nic nestalo, ale já jsem zůstala upoutána na invalidní vozík. Před nehodou jsem ráda sportovala a i teď nedám na sport dopustit. Jako první na novém handbiku vyrazíme do Německa, kde je nádherný okruh kolem jezera.“