Pomozte Martinovi z Vimperku získat speciální kolo

24.5.2016 Udržitelnost a odpovědnost

Od středy 25. do neděle 29. května vždy od 10 do 18 hod. může každý pomoci svým pohybem handicapovaným, kteří se zapojili do projektu Nezastavitelní. Jedním z nich je i Martin Valenta z Vimperku, který při nehodě na motorce přišel o nohu. K tomu, aby mohl znovu žít aktivně, potřebuje speciální kolo.

Jak můžete pomoci? Stačí usednout na kolo a vyjet. Na cyklostezce u přístavu České Vrbné z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou vyroste speciální brána, která za každý průjezd přičte na displeji 5 Kč. Celkovou vyježděnou částku pak Birell, který je organizátorem Nezastavitelných, věnuje na vybavení pro handicapované, tedy i pro Martina.

Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz.

Jméno: Martin Valenta
Rok narození: 1984
Bydliště: Vimperk
Co je potřeba: Speciální kolo 

„Před 9 lety jsem se na motorce střetl s automobilem, který jsem přehlédl a nedal mu přednost. Už na místě nehody jsem věděl, že přijdu o nohu. Ze sportu jsem ale zvyklý otřepat se a jít dál, a to jsem také udělal. Dnes dokonce i lyžuju a chtěl bych sportovat jako dřív. Se speciálním kolem, které můžu získat, se chci vrátit k cyklistice a mám ambice i závodit.“