Pomozte Martinovi z Vimperku získat speciální kolo

24.5.2016 Ostatní

Od středy 25. do neděle 29. května vždy od 10 do 18 hod. může každý pomoci svým pohybem handicapovaným, kteří se zapojili do projektu Nezastavitelní. Jedním z nich je i Martin Valenta z Vimperku, který při nehodě na motorce přišel o nohu. K tomu, aby mohl znovu žít aktivně, potřebuje speciální kolo.

Jak můžete pomoci? Stačí usednout na kolo a vyjet. Na cyklostezce u přístavu České Vrbné z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou vyroste speciální brána, která za každý průjezd přičte na displeji 5 Kč. Celkovou vyježděnou částku pak Birell, který je organizátorem Nezastavitelných, věnuje na vybavení pro handicapované, tedy i pro Martina.

Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz.

Jméno: Martin Valenta
Rok narození: 1984
Bydliště: Vimperk
Co je potřeba: Speciální kolo 

„Před 9 lety jsem se na motorce střetl s automobilem, který jsem přehlédl a nedal mu přednost. Už na místě nehody jsem věděl, že přijdu o nohu. Ze sportu jsem ale zvyklý otřepat se a jít dál, a to jsem také udělal. Dnes dokonce i lyžuju a chtěl bych sportovat jako dřív. Se speciálním kolem, které můžu získat, se chci vrátit k cyklistice a mám ambice i závodit.“