Na projekt Nezastavitelní se vybralo celkem přes jeden a čtvrt milionu korun. Pomohla rekordní podpora veřejnosti

21.9.2017 Udržitelnost a odpovědnost

Život je nešetřil, jsou handicapovaní, ale mají své sny. Chtějí sportovat a žít aktivně. Ke splnění jejich snu jim pomohl Birell, organizátor projektu Nezastavitelní a bezmála 200 tisíc lidí v Česku a na Slovensku, kteří se letos aktivně zapojili. Na projekt se vybralo 1 336 009 korun. Vybraná částka bude použita letos na pořízení sportovních pomůcek pro třináct handicapovaných a na rozšíření projektu v dalším ročníku, aby se mohlo pomoci více handicapovaným lidem. Ambasadorem projektu je úspěšný paralympionik Jiří Ježek.
Daroval jsem pohyb pohybem. Tuto větu mohl říct každý, kdo během prázdnin prošel alespoň jednou z Birell bran v Česku a na Slovensku, a také každý běžec pražského závodu Birell Grand Prix, který Birell bránou proběhl. Birell se totiž zavázal, že za každého, kdo projde speciální bránou, věnuje 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro handicapované. Kromě aktivit u bran lidé podporovali projekt Nezastavitelní zakoupením dárků na webu projektu či přispěním na Konto Bariéry.
„Jsme nadšeni z obrovského počtu lidí, kteří svojí aktivitou přispěli k rekordní částce, která se letos pro projekt Nezastavitelní vybrala. Jde vidět, že osudy těch, které život nešetřil, nejsou lidem lhostejné. A za to jim patří velký dík. Část finančních prostředků použijeme na rozšíření a rozvoj projektu, abychom mohli v příštím roce pomoci ještě více lidem,“ říká manažerka projektu Nezastavitelní a značky Birell Veronika Hořáková.
Letošní čtvrtý ročník podpořili také slavní sportovci Roman Šebrle či Leopold Sulovský, kteří přijeli k jedné z Birell bran, aby se s Nezastavitelnými setkali a vyzkoušeli si na vlastní kůži jízdu na speciálním kole. Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle si dokonce vyzkoušel u brány v Peci pod Sněžkou netradiční víceboj. S handicapovanými z projektu Nezastavitelní si zasoutěžil v časovce na jeden kilometr v jízdě na handbike trenažéru a v „nožičkách“ s fotbalovým míčem.
Jedním z těch, kterým projekt Nezastavitelní splnil sen je i Filip Hladík z Dukovan. V jedenadvaceti se projel na motorce, kterou si půjčil od kamaráda. Udělal chybu, spadl a v důsledku úrazu má kvadruplegii a je upoután na invalidní vozík. Přál by si speciální kolo upravené tak, aby měl ruce připoutané rukavicí k řídítkům a aby mohl například i přehazovat. Díky projektu se mu jeho přání splní. „Děkuji všem, kteří nám všem Nezastavitelným pomohli. Moc se těším, až si poprvé na kole vyjedu třeba jen na nákup,“ neskrývá radost Filip.

Nezastavitelní 2017 v číslech:

  • 1 336 009 – Celková částka získaná pro projekt Nezastavitelní v ČR a SR.
  • 199 055 – Celkový počet lidí, kteří prošli, projeli nebo proběhli Birell bránou v ČR a SR.
  • 37 000 – Počet lidí, kteří projeli bránou na nejnavštěvovanějším místě, na Pustevnách.
  • 11 000 – Počet běžců, kteří proběhli bránou na Birell Grand Prix v Praze.
  • 13 – Počet letošních Nezastavitelných a počet míst, na kterých mohli lidé v ČR a SR Nezastavitelné podpořit.

 

(Praha)